Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy okirat elfogadható így?...

Egy okirat elfogadható így? Mit lehet tenni az ilyen hatósági visszaélések ellen?

Figyelt kérdés

Az ész megáll komolyan, hogy ezek mit megengednek maguknak, mondom a lényeget:


Közig hatóság több okiratot is úgy adott ki, hogy tudták ők nagyon jól, mekkora állatságot írnak, ezért leírták két oldalban a fantasztikus megállapításaikat, majd hozzá tűztek egy másik lapot,amelyen semmi más nem található, mint az aláírás és pecsét.

Aztán most hogy bíróságra vittem az ügyet, most még engem akarnak okirathamisítással vádolni, merthogy ők "nem azt" küldték és én tűztem csak hozzá az aláírást és pecsétet tartalmazó lapot, és persze írtak egy másik határozatot. Természetesen a tértivevényes átvétellel aztán semennyire se tudom bizonyítani, hogy mégis mit küldtek, ők meg kitartanak amellett, hogy de bizony azt küldték.


És az a gáz, hogy ez már nem az első eset, szal abszolút tisztában vannak azzal h visszaélnek és hamisítanak, de gondolják, a paraszt bele nyugszik, és nem fog a bíróságra menni, ha meg mégis, akkor jönnek ezzel a szöveggel, hogy az az irat nem is olyan volt.


Na oké, de jogilag egyáltalán hiteles egy semmilyen hitelesítést nem tartalmazó lap (2 oldalán a határozattal), majd egy különálló lapon az aláírással és pecséttel? Lehet egyáltalán így kiadni okiratot? Ennyi erővel azt a második lapot bármelyik határozathoz hozzá lehet tűzni valóban, és erre is játszanak most.


Ti hogyan bizonyítanátok a kedves hatóság ilyenfajta visszaélését? Nincs valami szabály, hogy márpedig azon az oldalon kell lennie a hitelesítésnek is amelyen a lényegnek?


2015. szept. 16. 08:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha máshogy nem oldható meg, akkor elfogadható, de ebben az esetben mindenképp kötelesek valamilyen módon feltüntetni, hogy az az utolsó lap az előzőekhez tartozik. Bár ez így elég cigány munka, nem szoktak ilyet, de pl. aláírás + dátum + oldalszám


De megtámadhatod úgy is, hogy oké, te okiratot hamisítottál, viszont akkor ők meg nem jártak el megfelelően, mert ha a különálló lap nem szabályos SZERINTÜK, akkor valahol máshol ott kéne lenni a pecsétjüknek és az aláírásnak. Márpedig ha nincs ott sehol, csak azon a lapon, amivel téged "rágalmaznak", akkor egyértelműen ők a hibásak.

Ez alól meg nem tudnak kibújni, mert minden kinyomtatott dolognak meg kell lennie digitálisan is.


Szóval ha feljelentenek, abból ők jönnek ki szarabbul.

2015. szept. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

igen, ezen már túl vagyok, természetesen állításuk szerint "sajnálatos számítástechnikai hiba" miatt nincs meg sehol, csak a kinyomtatott verzió, amelyek már olyan, amilyen ...

egy teljes képtelenség, amit már sokadszorra művelnek a magyar közig hatóságok.

2015. szept. 18. 05:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!