Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van abban valami rossz, ha...

Van abban valami rossz, ha forintot váltok euro-ra és oda adom szimpatikus embereknek, gyerekeknek?

Figyelt kérdés
2015. szept. 12. 20:02
1 2
 11/20 anonim válasza:

Nem azokat kéne támogatni amelyik okostelefonnal márkás ruhákban idejön, aztán veri a nyálát ezért meg azért, meg követelőzik. Be sem engedném az országba. Amelyiknek ha belenézel a szemébe és fél, sírva fakad, azt segíteném, mert annak őszinték a szándékai. Ő élni akar.


Emberek, ha már a természet észt adott, használjuk. A pénzed meg ha annyi van, rakd félre lakásra vagy autóra. Vagy ha mindenképpen jótékonykodni akarsz, akkor javaslom, hogy Magyarországra add a pénzt, pl. beteg gyerekeknek, alapítványoknak, stb. aminek van értelme. Miért? Mert ez a kis hely a jövőnk, és olyan lesz amilyenné mi formáljuk.

2015. szept. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Rossznak nem rossz, morális szempontból, közvetlenül legalábbis. És nyilván azt csinálsz vele amit akarsz.
2015. szept. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

szerintem ez a kérdés csak egy provokáció arra, hogy majd jönnek itt a nagy menekültellenesek, és habzó szájjal elküldenek a p_csába.


én is azon az állásponton vagyok, amit a 4-es ír.

a menekültek ellátásáról próbál gondoskodni az állam, közvetlenül az EU által nyújtott támogatásból, ezen felül pedig rengeteg önkéntes.

lehet, hogy a magyar szegényeken is segítenek, de jóval kevesebbet. ez a kicsi is csak azért nem látszik, mert a menekültekről már hetek óta hangos a média, míg a szegénység nem olyan nagy hírértékű.

az azonban nem vitatható, hogy nincs olyan szegénységben lévő család, aki valamilyen rendszeres ellátást kap akármelyik civilszervezettől. időszakosan esetleg, "lehetőségeikhez mérten"(amit ugye az ember nem ért, hogyha magyaron kellene segíteni, akkor például egy vöröskereszt sem tud olyan sokat segíteni, menekültekre meg egészen nagy forrás jut).

2015. szept. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem szimplán gyökér vagy, már bocsi.
2015. szept. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
92%
Fúj de egy ostoba vagy! Az a rossz benne te balfék, hogy egy olyan országban élsz ahol sajnos rengeteg gyerek éhezésben nélkülözésben nő fel! Van olyan falu, ahol telente nincs tanítás mert nincs pénz fűtésre az iskolában!!! Erre megjelenik pár ezer ember akik más vallásúak más világnézetűek mint te eszedbe jut segíteni, de azt mondod a magyaroknak nem ők rendbe vannak.. fujj te az országunk elbaszottságát testesíted meg! miattad, és a hozzád hasonlók miatt nem tartunk előrébb! Húzzál a búsba!!!!!
2015. szept. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, nincs ezzel semmi baj, de jobb ha tudod, ezek az emberek NEM azért menekülnek, mert nincs pénzük odahaza..

Ezek az emberek azért menekülnek, mert életük veszélyben van.. Igaz, házakat hagytak otthon üresen és sokat buktak azon, hogy útra keltek, de attól még többségük nem szegény.. (persze vannak kivételek)

Ha szegények lennének, nem is tudnák megfizetni az utat, hogy egyáltalán idejöjjenek..

Ennek tükrében (bár jó dolog segíteni) én átgondolnám a helyedben, hogy hol is van szükség a pénzre leginkább..

2015. szept. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Bordás Béla ***** válasza:

Tulajdonképpen nincs, a baj csak ott van, hogy bezárt az OPNI! Komolyra fordítva a szót pedig azt mondanám, hogy a világ baját egyedül még Te sem tudod megoldani. Bízd ezt a politikusokra! (Mást egyébként úgy sem nagyon tehetsz.)

Persze ha a lelkiismereted megnyugtatásának ez a fajta adakozás jót tesz, akkor ne foglalkozz azzal, hogy mások mit gondolnak erről, csak tedd meg!

2015. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Van-e baj vele?? Itt nagyképűsködsz, mennyi pénzed van? Azt pont ezeknek adod? Észrevetted, hogy kb. 95%-a férfi? Hol vannak a gyerekek? Hol vannak a nők? Az állam egy napra kétszer annyit ad egy ilyennek, mint a magyar korházban lévő embernek.

Az, hogy háború van náluk? Ki a francot érdekel??? Nem Magyarország és nem az EU dolga! Oldják meg. Hazaárulók! Ez olyan mint amikor bejöttek Magyarországra az oroszok! Elmenekültünk, mint ezek? Gyáva szarok! Oldják meg! Persze biztos vannak kivételek, de én állítom, hogy 98%-ának semmi keresni valója sincs itt!!! Mind hadköteles férfi!

Voltál már Debrecenben, vagy egyéb városba, amit érint? Láttad, hogy el vannak dobálva az ételek?

Én nem az, hogy megkérdezném baj-e, hanem szégyelném magam, hogy ilyen ember vagyok, hogy nem a saját népemről gondoskodok, a mi közösségünkről, a MI ORSZÁGUNKRÓL, hanem holmi gyáva senkikről, akikhez semmi közünk sincs!

Nem használtam csúnya szavakat, de szerintem érzed, hogy mit akarok ezzel kifejezni!

Még valami! A híradóban is láttad, ahogy a kamerának mutatja, hogy el vágja a torkod? Azt ezeknek adsz? Gondold át!!! Támogasd a magyar gyerekeket!!!

Valakinek könyvre sincs pénze a suliba!

Én ha sok pénzem lenne kifigyelnék házakat, ki lakik benne és mennyire dolgoznak, és az olyanoknak adnék pénzt!

Ha személyesen bemész egy árvaházba és játékokat adsz, az az öröm az arcukon többet ér ezer szónál!


JÓL GONDOLD ÁT!!!

2015. szept. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Tibi papa válasza:
Tedd azt amit helyesnek találsz. Csak jól tudsz dönteni.Amit adsz azt többszörösen visszakapod - a jót és a rosszat is. Ez tény.
2015. szept. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Bár így lenne...
2015. szept. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!