Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Na most akkor kihez és hogyan...

Na most akkor kihez és hogyan fordulhatok?

Figyelt kérdés

Nem lesz rövid de leírom.

2015 március közepén a notebookstoreban vásároltam egy HP Pavilion F102nh laptopot. Már a kezdetekkor sem volt szimpatikus de hasonló árfekvésben ez tűnt a legjobb hardwarel rendelkezőnek ( ez akkor 175000 HUF volt).

A kezdetekben egyáltalán nem akartam gamingelni rajta így az a probléma amit majd később leírok nem jelentkezett. Fakó, szembántó színek, kis gombok melyek közel voltak egymáshoz, nagyon érzékeny touchpad: már azt érezte ha a tenyérpárnámat elhúztam félmilliméterre felette.

Idegesítő problémák de megoldható egy külső monitorra, egy wifis billel...

Ja igen a wifi. Egy időben a wifi is szarakodott. A telomon, anyu gépén működött az enyémen meg holt volt hol nem volt (leginkább az utóbbi).

Teltek múltak a hónapok, nagyjából arra amire használtam (levelezés, photoshop, facebook, filmezés, youtube) tudtam használni egy IDEIG.

Pár hete azonban úgy döntöttem, hogy felteszek pár gamet ami a 3 évvel hasonló árfekvésben vásárolt Asus laptopomon szinte tökéletesen futottak.

A CPU illetve a video benchmark oldalakon is jóval nagyobb pontszámot kapott a HP laptopom mint az ASUS ennek ellenére rommá szaggatnak azok a játékok amik a másikon mentek. Pár gamet azért megemlítek: Crysis2, Slender:The Arrival, Outlast.


A nyugati felé volt dolgom, bementem hát a notebook boltba ahol vettem a készüléket.

Beszéltem egy ott dolgozó sráccal. Elmondtam neki a panaszom majd közölte, hogy eredeti windows van rajta. Mondtam neki, hogy haverom tette fel, nem tudom. Erre azt mondta, hogy így nem tudják bevenni a gépet illetve ha be is vennék, akkor a szervíz költséget állnom kell ami 6000 HUF.

Bementem később a közelembe lévő számtech boltba ahol nagyon készségesek és rendesek voltak az eladók, szerintem a következő gépemet vagy tőlük vagy az iponról veszem... NA mindegy ez most nem lényeg. SZóval bementem elmondtam a részleteket. Mondták, hogy 2500ért megnézik de nagyon nem tudnak mit csinálni vele mert ha megbontják akkor ugrik a garanciám. Elmondtam, hogy voltam abba a boltba ahol eredetileg vettem a gépet és elmondtam, hogy pénzt akartak. Mondták, hogy ne oda vigyem ahol vettem, hanem a márkaszervízt keressem meg!


Kikerestem neten a márkaszervíz elérhetőségét. XI. ker Valamilyen Karolina út xy... Elég messze volt ezért úgy döntöttem, hogy inkább felhívom mielőtt elindulnék hozzájuk.

Beütöm a számot, csörög, felveszi egy srác mondja, hogy ide nem tudom bevinni a laptopot. Átkapcsol egy másik számot. Először el kell végezni egy állapotfelmérést ami TELEFONON zajlik és ELTARTHAT 3ÓRÁIG is.

Mivan?! Gondoltam magamban. Van garanciám (elnézést jótállásom) és még nekem kell több ezres telefonszámlát fizetnem, hogy bevegyék a gépet?!

A telefonon megkértem az ügyintéző srácot, hogy hívjon vissza (ekkor már a 8,5percben jártam).

Mondta, hogy ha beregisztrál a rendszerbe, akkor majd szó lehet róla..

Oké beregisztrál, oké visszahív.

Mondta, hogy menjek be először a BIOSba. Restart, azt csinálom amit mond. Megnéztük melyik BIOS van rajta. Kiderült, hogy a legújabb...

Egy tesztet is le akart futtatni de valamiért azt nem találtuk meg a BIOSban.

Elmondtam neki, hogy az utóbbi időben már a youtube is szaggatott SŐT olyan szinten melegedett már a gép, hogy gyakorlatilag tojást lehetne rajta sütni. A tegnapi napon történt egyébként a telefonálás. A telefonálás előtti nap estéjén de talán korábban is (pár hónapja) fogta magát a gép és kikapcsolt majd a bekapcsolásnál kiírta, hogy elérte a KRITIKUS HŐMÉRSÉKLETET.

Erre azt ajánlotta, hogy sűrített levegővel takarítsam ki, mondta, hogy ez a vevő dolga tisztában tartani a gépet.

Oké. Abban maradtunk, hogy az illesztőprogramokat elküldi illetve, hogy fújjam ki a gép szellőző rácsait.

Rendben. Particiókat töröltem, fomáztam, telepítettem. A videokari, hangkártya drivert feltettem. Talán a gép annyira nem meleg mint előtte de szerintem ez még így is sokkal melegebb mint kéne lennie...


A játékok viszont még mindig kegyetlenül akadnak.

Ha valaki lusta rákeresni itt egy kis info a gépről:

A10-5745M proci

8 giga 1333mhz ram

Radeon R7 M260 2gb


Ma délelőtt felhívtam a fogyasztóvédelmet. Eléggé lerázóan és empátia nélkül beszélt velem a férfi. Belevágott sokszor a mondatomba egy egy olyan kérdéssel amire épp abban a mondatban akartam válaszolni, de egyébként segítőkész volt és mindent elmondott (persze ezeket már tudtam előtte is de legalább erőt adott).

Azt mondta, hogy vigyem vissza a gépet oda ahol vettem. Vegyek fel minden jegyzőkönyvet. Mondjam meg, hogy mi a panasz és követeljem az ingyenes szervízelést, hivatkozzak a fogyasztóvédelemmel folytatott beszélgetésemre, és mindenről jegyzőkönyv ezt mégegyszer kihangsúlyozta.

Szóval igazából ennyi.

Most azt nem tudom, hogy DOS-osan vigyem vissza vagy vegyek-e windows 8at. Esetleg visszavigyem úgy, hogy kalóz win van rajta.

Valahogy le kell tesztelniük azokat a játékokat amik elméletileg futnának rajta de a gyakorlatban épphogy elindulnak..

Egyébként van diákom. Ha jól tudom, akkor diákkal jóval olcsóbb a windows. Meg ugye egy ideig még fellehet frissíteni ingyen win10re is.. Bár azt nem tudom, hogy hol lehet ilyet venni.



2015. szept. 1. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Operációs rendszer nélkül visszaviheted, az nem probléma. Kérd vissza a gép árát aztán kész. A fogyasztóvédelem jó ötlet volt, nyugodtan zsarolhatod őket.

Én arra tippelnék először, hogy évekig állt (2 éves gyártmányról van szó egyébként) a raktárban, aztán a hűtőpaszta lekopott, vagy fel sem kenték, mert ugye minek, ha nincs, aki használja.

Ha nem akarsz tőle megválni, akkor vegyél egy 300 FT-os ezüst pasztát, ami elég lesz 5-6 évig, az a hőmérsékletet akár 10 fokkal tudja csökkenteni (ugye a processzor és a hűtőborda közti részről van szó, hogy teljesen illesztkedjen és így jobb legyen a hőátadása).

2015. szept. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gugu Gabor ***** válasza:

Ez a story nagyon nem kerek, azt azért ne felejtsd el hogy a gyártó és a szerviz, a saját érdekeit fogja képviselni.

Szóval egy nem eredeti Win, nem eredeti játékkal már remek támadási felületet biztosít.

2015. szept. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1# Hogyan kérhetném vissza a pénzt?

Már eltelt az a bizonyos 14 nap.


2# Ha megtudnám diákkal venni a windowst akkor megvenném. Hallottam olyanról, hogy valami 10en x ezerért is hozzá lehet jutni a Winfos student változatához csak azt nem tudom, hogy hol..


Játékot is vennék. Alapból meg akarom venni a fifa15öt mert szeretnék multizni. Van már xbox kontrollerem windowshoz.

2015. szept. 1. 23:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha eredeti windows-al adták, akkor a számítógép alján kellene lennie egy eredeti kulcsnak. Telepítsd fel azt a verziójú windowst és írd be az aktiválókulcsot, ami oda van írva. Akkor minden stimmelni fog.
2015. szept. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de ilyen hülyének nézel?

Akkora butaságot nem írhatsz. Ha van hozzá eredeti windows akkor mért tennék rá kalóz windowst? Valamint akkor nem kéne vennem külön rá op-t..

Azért ez egy kicsit fájt..

Azért köszi, hogy elolvastad(?!)

2015. szept. 1. 23:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!