Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit írjak a bíróságnak?...

Mit írjak a bíróságnak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Levonta a végrehajtó a bankszámlámról a pénzt, és beadtam a bíróságra egy végrehajtói kifogást, mert szabálytalan volt a végrehajtás folyamata. Előtte ugyanis a közjegyzőtől kiküldött fizetési meghagyást a régi lakcímemre küldték, és emiatt szabálytalanul emelkedett jogerőre. Ezt leírtam a végrehajtói kifogásomban, de most azt a végzést kaptam a bíróságról, amiben kérdezik, hogy a


"végrehajtó melyik konkrét intézkedésével vagy milyen mulasztásával szemben terjesztem elő", illetve hogy


"a végrehajtó intézkedését/mulasztását miért tartja sérelmesnek, továbbá jelölje meg, hogy annak a megváltoztatását/megsemmisítését mennyiben kívánja"


Mit írjak, hogy visszakapjam a pénzemet, és hogy elérjem, hogy induljon előröl a közjegyzőtől a folyamat?


Jó az, ha azt írom, hogy


"szeretném kérni a teljes végrehajtás és minden jogkövetkezményének a megsemmisítését és visszavonását, a bankszámlámról hatósági beszedéssel levont teljes összegnek a visszafizetését (az eljárással kapcsolatban felmerült és felszámolt költségeket is beleértve)."


Jó lesz így, vagy mást kell írnom?


Normális válaszokat kérnék. Nem kérek olyat, hogy úgyis behajtják a tartozást, stb... Időt is szeretnék nyerni, mert bizonyítékokat is kell még szereznem, hogy a követelés is jogtalan.


2015. aug. 19. 09:04
 1/2 anonim ***** válasza:

VégrehajtÁSI kifogásnak hívják, a hiánypótló végzésben meg a bíró a törvény szövegét idézte.

Hogy mit írjál, azt ne haragudj, de hogyan gondolod, hogy mi mondjuk meg?? Mi tudjuk, hogy te mit tartasz sérelmesnek??

Csak mert ha a jogerőre emelkedéssel van a bajod, akkor az nem a végrehajtó intézkedése, tehát nem azt kellene kifogásolni...

Fordulj ügyvédhez, hogy segítsen neked, és ne itt várj egy komplett jogi megoldást a problémádra.

2015. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja, és nem, amit írtál, nem jó, hiszen nem válasz a bíró hiánypótlásban leírt felhívására.

Nem azt kérdezte, hogy mit akarsz, hanem, hogy MIRE HIVATKOZVA kéred, amit kérsz.

2015. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!