Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SOS! Hogyan írjak másolatok...

SOS! Hogyan írjak másolatok kiadása iránti kérelmet? Mit kell beleírni, mi a formátuma?

Figyelt kérdés
Büntetőügy sértettjeként lenne szükségem néhány irat másolatára.
2015. jún. 23. 21:09
 1/7 EagleHUN ***** válasza:
És az ügyvéded ezt nem intézi el?
2015. jún. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincsen ügyvédem. Egy balesetről van szó, ahol én voltam a vétlen fél.
2015. jún. 24. 08:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Formakényszer nincs. Az, hogy mit kaphatsz meg, atól függ, milyen szakban van az ügy (rendőrség, ügyészség vagy bíróság előtt).
2015. jún. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 EagleHUN ***** válasza:
Nem biztos hogy itt erre pontos válaszokat tudunk adni. A Jogsegély szolgálatok INGYEN a rendelkezésedre állnak ilyen ügyekben és segítenek megírni a hivatalos iratokat.
2015. jún. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én teljesen pontos választ adok, ha válaszolsz a kérdésemre. #3
2015. jún. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezen a héten kerül le az ügyészségről a bíróságra. Köszönöm a segítséget!
2015. jún. 29. 16:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor jövő héten bemész a bíróságra, a büntető irodára, elmondod, hog sértett vagy és iratmásolatokat kérsz. Jobb helyeken van ré nyomotatvány is, akkor csak értelemszerűen ki kell tölteni. Ha nincs, akkor leírod ezt egy darab papírra. Legyen benne az ügyszám, hogy te ki vagy, és a kért iratok oldalszám szerint. A bírónak csak akkor kell hatéároznia róla, ha elutasítja a kérelmed (ilyenkor fellebbezhetsz), egyébként csak ráírja, hogy oké, és pár nap múlva az iroda értesít, hogy mehetsz értük.
2015. jún. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!