Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy szól a büntető törvény?

Hogy szól a büntető törvény?

Figyelt kérdés

A történet röviden annyi, hogy ellopták a biciklim. Megvan a tettes, jött a levél, hogy bírósági ügy lett belőle, bűnügyi osztályhoz lett áthelyezve, mert nem szabálysértési cselekmény, stb...

Na most arra vagyok kíváncsi, hogy én az ügy végezetével megkapom a biciklim árát, esetleg vissza a biciklit, ha az nincs meg akkor egy másik biciklit, vagy simán büntetve lesz az elkövető, én pedig a semmivel hazasétálok?


2015. aug. 10. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
"simán büntetve lesz az elkövető, én pedig a semmivel hazasétálok" - sajnos általában így van. Ha lefoglalták a biciklidet a tolvajnál, akkor vissza fogod kapni. Ha nincs meg, akkor nincs meg... Kérdés, hogy hogyan került meg a tettes.
2015. aug. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Jót röhögtem ezen a gyermeki naivitáson. Méghogy visszakapod az árát vagy egy másik biciklit... Hol élsz te, kedves kérdező?
2015. aug. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kovpet ***** válasza:
100%

Ha megvan a bicikli, akkor visszakapod.

Ha nincs meg, akkor a jogerős ítélet birtokában visszakövetelheted az árát. Polgári perrel, de lehet, hogy egy fizetési meghagyás is elég, ezt nem tudom. Ha ellent mond, akkor úgyis perré alakul.

2015. aug. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan a bicikli, akkor visszakapod. Ha nincs, akkor az ítélet után polgári perben követelheted az árát tőle.
2015. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Az előző kettőnek jogilag igaza van, gyakorlatban egy bűnözőt általában teljesen értelmetlen perelni, se vagyona, se jövedelme (papíron), semmilyen összeget nem lehet behajtani rajta.
2015. aug. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Perre menni valóban nem érdemes. De a fizetési meghagyást érdemes megpróbálni. Annak is van valami költsége. Szóval ott is mérlegelni kell, hogy próba szerencse, vagy inkább hagyod.
2015. aug. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Más a büntető per és más a kártérítési per. A büntető pernél csak a bűnösséget vizsgálják, ennek a végeztével mehetsz kártérítési perre polgári peres úton.
2015. aug. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Viszont a büntetőügyben polgári jogi igényt jelenthetsz be, ráadásul ingyen, amit bűnösség megálllapítása esetén kötelesek megítélni a számodra, és onnantól kezdve csak a végrehajtással kell külön bíbelődnöd. Ráadásul az is megeshet, hogy a vádlott az enyhébb büntetés reményében önként fizet.
2015. aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!