Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki önkényuralmi jelképe...

Ha valaki önkényuralmi jelképet tetováltat magára azt csak egyszer büntetik meg vagy többször is?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem,hogy az utcán láttam sok vörös csillagos tetoválást,sarló kalapács. Stb. Csuklón ,kezen. Ha tegyük fel egyszer megbüntették mert pl. nyáron látszik pólóban ,akkor meg büntethetik Mégegyszer? Kicsit zavaros nekem mert Elméletileg a tetoválás művészet hivatalosan nem kéne. Ennyiből minden öt ágú csillag is lehetne az mert hasonlít a vörös csillagra.. Alapba ki kéne végezni aki ilyet varrat magára,de m1 nem ez volt a kérdés.

2015. aug. 6. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg az első büntetéskor köteleznek az eltávolítására, elfedésére, vagy ilyesmire. N-edik alkalommal már ennek a megszegéséért büntetnek.
2015. aug. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Ebben az országban egyenlőség van, azaz komcsi krikszkrakszot nyugodtan felvarrathatsz, ha valaki belédköt még jól be is perelheted Strasbourgban, mint Vajna elvtárs.

Horogkereszttel azért ne próbálkozz, annyira azért nincs demokrácia...

Papír szerint az önkényuralmi jelkép viselése és közszemlére tétele büntetendő, és a btk. szerint a bűncselekményt megvalósításához szükséges tárgy elkobozható. A bőrödet nem lehet elkobozni, de igen, a bíró akár olyan ítéletet is hozhat, hogyezt le kell vakarni a páciens bőréről, persze, az ő számlájára.

Hangsúlyozom: ez a törvény, azaz a papír. A valóságban ez sosem fordulhatna elő. A fullkomcsi magyarországi bírói gyakorlatban már az is nagy szó, hogy egy-két megszállott kommunistát eljárás alá vontak ilyesmiért, de miután a tisztelt európai sóhivatal ezért elmarasztalta Magyarországot, a jövőben e törvényt kizárólag neonácik vegzálására fogják használni, az egészen biztos.

Maga az önkényuralmi jelképek viselését tiltó jogszabály mennyire középkori, tabu-rettegés jellegű, irracionális, ostoba, felesleges és nevetséges, arról megoszlanak a vélemények. Úgy a van józan esze / nincs józan esze viszonylatban....

2015. aug. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahányszor ránéznek, annyiszor büntetnek. :D
2015. aug. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja ja én is olvastam felmentik ezeket a szemeteket. Nagyon gel tudnak húzni. Eltávolítani ugyse fogja akkor elfrdi egyik reszet,módosítja azt csá,attól meg ott lesz sajnos.
2015. aug. 7. 00:46
 5/6 A kérdező kommentje:
És pl. Ezek a szemetek a művészetre is tudnak hivatkozni. Mert a tetoválás az. Mert,ha egy festő fest valami képet amin van valami önkényuralmi jelkép és kiállítja akkor is nyilvánosság elé hozza mégse büntetik meg. Tetoválásra is lehetne így nézni ennyiből.
2015. aug. 7. 00:57
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Mindenkinek joga van a szabad vélemény nyilvánításhoz.

Én is utálom a kommunistákat, de így legalább biztosra tudod kivel ne haverkodj. Engem épp így zavarna, ha nem tetováltathatnék magamra horogkeresztet vagy dávidcsillagot.


A tetoválót büntetik mag csak aki ilyet elvállal.

2015. aug. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!