Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek törvényesen azok...

Mit tehetek törvényesen azok ellen, akik bejárnak hozzánk lopni?

Figyelt kérdés

Szóval apám extrém dolgokon gondolkodik, ami törvénytelen persze....

Milyen legális módszerrel tudnám távol tartani őket?

Én medvecsapdán gondolkodtam, esetleg szögesdrót mellé, vagy egy kis áram a kerítésbe. 20-30 gyümölcsfa van az udvarban, amit szeretettel elfogyasztanak mások... Helyi rendőr sem tesz semmit, pedig felvételeket csináltam. Faluban lakom, csak a falu tele van cigányokkal, de nem csak ők lopnak.

Legjobb olyan, ami törvényes, s ha bejut, akkor fájjon neki. Van ilyen?


2015. aug. 3. 09:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Egyenlőre két nagyobb kutyát terveztem, éppen a betanításuk tart.
2015. aug. 3. 09:38
 2/15 anonim ***** válasza:
Kutyák, több és nagyobb.
2015. aug. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szögesdrót legális?

Medvecsapda már nem hiszem, de megkérdezem.

2015. aug. 3. 09:41
 4/15 A kérdező kommentje:

3# Természetesen igazad van, az én hibám, minden az én hibám, mert tanulatlan vagyok, s egyetemre készülök miután elballagtam középiskolából, de az én hibám hogy lopnak.


De persze azokkal nincs gond, akik lopnak. 10 kg almánál több nem maradt több tavaly 7 almafán, emellett van még szilva,körte s pár meggy és cseresznye, de ebből összesen 24 kg gyümölcs maradt, a körtét éretlenül szedték le .

Esetleg te is egy vagy a tolvajok közül? Csak mert az értelmi szintedhez viszonyítva sikerült a lényeget kiemelned a kérdésemből. Köszönöm a "hasznos" válaszod, s várom a valóban hasznos válaszokat.

2015. aug. 3. 09:48
 5/15 A kérdező kommentje:
Emellett a fáknak érzelmi értéke is van.Nagypapám ültette az összeset, szőlővel együtt, aki 6 éves koromban hunyt el.
2015. aug. 3. 09:52
 6/15 vfrtom ***** válasza:
Szögesdrót, több sorban, kifele és befelé hajlítva.
2015. aug. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
És medvecsapdáról tudsz valamit? Elvileg a lábad is leszakíthatja, de házon belül használnám, figyelmeztető tábla mellett.
2015. aug. 3. 10:07
 8/15 anonim ***** válasza:

Medve csapda illegális, börtönbe zárhatnak ha baj történik.

Viszont a paintball fegyvereken lehet állítani és ha 10-15 lövést ( de akár 100-at is ) kap valaki "csakúgy", legközelebb kétszer meggondolja. A gumi lövedékes fegyver ugyanúgy jó, csak az drágább mint egy paintball.

Ezentúl a véletlen szerűen "kihelyezett" gödrök is segítenek. Amikor megy az ember a sötétben és lát néhány gallyat, nem sejti hogy ott egy 20-30 cm-es gödör van 100-as szögekkel...

2015. aug. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szóval medvecsapdát nem, de 100-as rozsdás szögeket kirakhatok?
2015. aug. 3. 10:46
 10/15 vfrtom ***** válasza:
12%
Tulajdonképp igen, a szögesdrótot meg bekened szó szerint szarral. Kerítés tövébe meg mehet a szaros-rozsdás szög.
2015. aug. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!