Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki az utcán megtámad,...

Ha valaki az utcán megtámad, egy késsel, és belé fordítom a kést, akkor én hibás vagyok?

Figyelt kérdés
Elkapom a kezét, és fogja a kést, és belé fordítom, szóval pl. mögé állok, és a kezét fogva magába húzom akkor én elvileg nem szőrtam meg nem? Tehát az kezében volt a kés, én meg csak a kezét fogtam, és megszurta magát nem? Vagy a rendőrség hibásnak tesz? Mert nem lehet sérülést okozni a másiknak önvédelemből?
2010. márc. 7. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Az életedre tört, és te arányosan védekeztél. Most értelemszerűen, ha a támadó egy hetven éves alkesz tata, akkor lehet megkérdezik, hogy öcsi, miért nem sétáltál el a vén hülye elől?
2010. márc. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Amerikában: jogos önvédelem, ha lelövöd akkor is.

Itt vegzálni fognak, és ha nem cigány az illető vagy zsidó, akkor talán megúszod.

Ellenkező esetben könnyedén rád foghatnak mindenféle rasszista hazugságokat, és akkor véged.

Volt ugyebár az a két szakközepes srác, aki csak felpofozott 1-1 őket kizsebelni akaró lökdösődős cigánynémber, na ők 3 él letöltendőt kaptak ezért, ugyanannyit, mint a lopás közben a magyar torkát átvágó cigánygyerek. És ő még meg is lett büntetve, mert az osztálytárság halálra verő cigány bokszoló Kozák Rajmund 1 év felfüggesztettet kapott.


Ellenben nem tanácsolom a nem halálos kimenetelű önvédelmet sem, mivel rengeteg példa van rá, hogy ilyenkor a 20 fős családdal közösen azt vallják, hogy te rászistá kijelentéseket téve támadtál az ő galerijükre előre megfontolt fajgyűlölő módon ... na ez életfogytig lesz.

2010. márc. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha feléd szúr és hirtelen mozdulattal elütöd a kezét úgy hogy belészúródik az önvédelem. Ha dulakodás közben mint a filmeken feszítitek és ő küzd hogy feléd fordítsa te pedig hogy ő felé az szándékos emberölés.
2010. márc. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

" mögé állok, és a kezét fogva magába húzom akkor én elvileg nem szőrtam meg nem"



így ebben a felállásban egész biztos hogy még a műanyag lakat is rád fog rohadni.

2010. márc. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
értem
2010. márc. 7. 16:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a magyar törvénykezés nem a megtámadottat védi. Ilyen eset után semmiképp ne hívj rendőrt. Elméletileg ez arányos védekezésnek számít, de mindig azt büntetik, akit egyszerűbb. És mivel aki téged megtámadott, minden bizonnyal cigány, őt büntetni nem lehet.
2010. márc. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen történik veled, jobb, ha eltünteted a hullát.
2011. máj. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez elég bonyolult szituáció a törvény szempontjából és nagyon rosszul van ez kitalálva .

Tehát így néz ki a helyzet :

este megtámad valaki és te előröl szúrod meg akkor valószínűleg megúszod . De ha hátba szúrod akkor már te vagy a hibás mert azt fogják mondani hogy ő menekült és te így szúrtad meg .

Ha nappal megtámadnak akkor elvileg úgy szól a törvény hogy addig nem szúrhatod meg amíg ő nem szúrt mert különben túlzott önvédelem áll fent .

Pontosan így néz ki :

Nappal megtámadnak ő megvág vagy megszúr és te utána szúrod meg akkor az jogos önvédelem . De ha te szúrod meg elsőnek akkor 2 lehetőség áll fent . Ha nem hal meg akkor túlzott önvédelem akkor talán megúszod egy kis figyelmeztetéssel , csak azt kell mondani hogy nagyon megijedtél és nem tudtad mit cselekszel de ha már volt pár verekedős ügyed akkor ezt nem fogják elhinni és valószínűleg felfüggesztettet kapsz . Viszont ha meghat akkor te vagy a hibás és valószínűleg lecsuknak . De ezek mellett befolyásoló a támadó hovatartozása és ezekből csak te jöhetsz ki rosszul ( ahogy már előttem le írták ) .

Az a baj hogy a legtöbb esetben a védekező jön ki rosszabbul mert hülye a törvényeink és a "kisebbséget" és a bűnözőt szinte jobban védi mint a védekezőt . Például ha Amerikában rád támadnak simán le lőheted és nem kapsz érte semmit . De vissza térve valóban lehet hogy jobban jársz ha elfutsz de ha látta valaki hogy te voltál akkor nagyobb bajba keveredsz .

2012. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha cigány vagy zsidó akkor tuti sittre mész.

Egyébként tuti megúszód.

2012. aug. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!