Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy kutya megtámad az...

Ha egy kutya megtámad az utcán, és én megölöm, akkor ki követ el jogsértést?

Figyelt kérdés
..Én, vagy a kutya gazdája? És hogy dől el utólag, mennyire volt jogos a védelem?
2011. aug. 26. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
őszintén? mit keres a kutya póráz, gazda, és szájkosár nélkül az utcán?! ha megtámad, eleve önvédelem. ha szétQrod a fejét a kutyának, az akkor is önvédelem, ráadásul a kutya gazdáját is elő lehet venni, hogy hogyan támadhatott téged meg(miért nem volt bezárva? miért nem volt rajta póráz? miért nem volt rajta szájkosár? a gazdája miért nem akadályozta meg, hogy megtámadjon stb.).
2011. aug. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutya szökött ki az utcára és a gazdája nélkül volt, és úgy támadott rád, akkor ez annak számít hogy önvédelem miatt ölöd meg, neked ebből semmi bajod nem lehet és csak a gazdáját vehetik elő. Ha kóbor kutyáról van szó akkor szintén ugyanez a helyzet, és ha megtalálják a legutóbbi gazdáját aki ki rakta akkor őt vehetik elő felelősnek. Ha téged megtámad a kutya az utcán és te megölöd az önvédelemnek számít még akkor is ha ott van a gazdája és csak néz bambán mi a helyzet. Ha a gazdája jelenlétében támad meg az utcán és a gazdája próbálja meg akadályozni, akkor már te is jogsértést követsz el azzal ha megölöd. Persze a gazdája ellen is eljárnak de csak akkor kap büntetést ha nem a megfelelő körülmények között sétáltatta és nincs meg a kötelező védőoltása a kutyusnak vagy a szájkosara és a gazdája tudta hogy veszélyes még ilyenkor is a kutya. Ha te bemész egy magánterületre és ott ér kutya támadás és te megölöd a kutyát akkor viszont te leszel a jogsértő a gazdát meg nem vehetik elő mivel házőrző volt a kutya a területet védte, persze ilyenkor köteles a gazdi kitenni egy táblát hogy harap a kutya vagy hasonlóakat de akkor is te fogod húzni a rövidebbet. De gondolom ez egyértelmű.
2011. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen jogos önvédelem, és a gazda a felelős, ha előkerül. Egyébként ahol sok a kóbor kutya, ott érdemes kérni az állatok befogását vagy kilövetését is, a baj megelőzésére. Nálunk is sokan szabadjára engedik a kutyát egész napra, és szokott lenni befogási akció is.
2011. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

Olyan helyzetre gondoltam konkrétan, mikor a gazdája jókat dumál valakivel, miközben a kutya marcangolja a járókelőket. Jártam már úgy, hogy egy kutya ugatott és vicsorgott rám, a gazdája meg cammogott mögötte 10 méterrel és unottan mondta neki, hogy "nem szabad". Na azért azt megbeszéltem az ürgével. :D

2011. aug. 26. 11:09
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem lenne időd megölni a kutyát. Annyit tudnál tenni, hogy valahogy lerúgod magadról, aztán menekülsz.
2011. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem idő kérdése. :D
2011. aug. 26. 11:19
 7/8 anonim válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval, ha egy nagyobb testű kutya rád támad és nincs nálad vadászkés vagy lőfegyver vagy nem vagy rá kiképezve nem fogod megölni, főleg, hogy a képzetlen kutya nem megfog és tart mint a képzett, hanem többször harap. Ha valami csoda folytán mégis a dulakodás során megölöd, akkor te az életedet védted, nem terhel semmilyen felelősség.
2011. aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%
A kutya.
2011. aug. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!