Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek ez a jogi felhívás...

Szerintetek ez a jogi felhívás mennyire komoly?

Figyelt kérdés

Ha egy weblap aljára odaírják, hogy tilos a tartalmat másolni hasonló jellegű oldalra stb. s ha ezt tesszük, büntetőjogi következményei lesznek, mennyire komoly?

Értem én, hogy tilos, de ha mégis valami kimásolok onnan a saját oldalamra, szerintetek tényleg megbüntetnének?

(Az oldal amúgy nem egy nagy, híres valami.)


2015. júl. 13. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt abszolút komolyan értik, és igen, megbüntethetnek. Sőt, még polgári jogi következménye is lehet.
2015. júl. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jó, persze, komoly, de úgy értem, például nekem is van saját oldalam is, nem másolt anyagokkal. Ha onnan valaki leszedne valamit és megtudnám, akkor inkább megkérném szépen, hogy törölje, ennyi. Ha esetleg nem hajlandó rá, akkor lépnék valamit. Volt is már egyébként ilyen, hogy a youtube videóm letöltötték és felrakták máshova. Megkértem, hogy szedje le, leszedte. Szóval szerintetek ebben az esetben más mit lépne? Csak én gondolkozom így, hogy megkérem?

Meg érdekelne az is, hogyha nem szóról-szóra ugyanazt rakom fel, ami a másik oldalán található, csak onnan is gyűjtök anyagot, aminek egy részét átírva felrakom a saját oldalamra, az is ugyanígy büntethető? Mert akkor szerintem minden 2. weboldalt büntetni kéne.

2015. júl. 13. 23:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!