Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudnák tenni? Szerintetek?...

Mit tudnák tenni? Szerintetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nos... ma ellopták a memória kártyámat a telefonomból. Úgy történt hogy éppen próbánk volt a tornateremben 3 órán keresztül (mert mi adjuk elő a március 15-i műsort), és mikor visszamentem a női öltözőbe, a táskám már nem abban a helyzetben volt, ahogy hagytam, még nem is tűnt fel először annyira. Megnéztem a telefont és már gyanús volt, mert a háttér már nem volt olyan amilyen hagytam. Megnéztem, és már nem volt meg a memória kártya. Aztán elmondtam osztályfőnöknek. És a telefonomon maradt egy különleges illat... ilyen parfümöt sosem szoktam használni... szóval valamelyik lány volt. Az iskolában kb. 10 lány van, szóval nincsenek sokan.. Megszagoltattam 2 lánnyal, és azt mondták hogy ez Bianka illata.. igazgatóiba felhívattuk, mindent tagadott.. Esetleg rendőrségre mehetnék, hogy ujjlenyomatot vegyenek, de már én is összefogdostam sajnos, de ez az illat még mindig rajta van. És nemis azért, hogy drága egy memória kártya, hanem hogy a személyes dolgaim voltak rajta.... barátomról képek meg satöbbi... :( Szerintetek van értelme feljelenteni vagy lépni valamit, vagy hagyjam?

amúgy 15/L vagyok és köszönöm hogy ha elolvastad


2010. márc. 4. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

rendőrségre azért nem mehetsz illetve mehetsz feljelenteni, de itt "csak" szabálysértés gyanúja áll fenn, mert 20.000 Ft-ig csak az... (jó törvény mi?)


le se szarnak majd az a baj. feljelentheted ami kellemetlen lesz nekik, de bizonyítani kellene, hogy tleg ő lopta el.

2010. márc. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nah igen.. énis erre gondoltam, hogy mit tudnának csinálni?... :S

hát végülis mindegy, csak abban reménykedek hogy a személyes fotóimmal nem fog visszaélni.. igaz nincs közöttük olyan durva fotó.. de kitudja mikre nem képesek...

igen, bekellene bizonyítani hogy ő volt.. dehát az iskola se tud semmit sem csinálni :S

2010. márc. 4. 14:59
 3/6 anonim ***** válasza:
A rendőrségre mindenképpen el kell menni, és nem a jövő héten, hanem még ma. Az ilyen kis tini bűnözők a legbutábbak közül kerülnek ki, a 3/4-edüknél általában még otthon az asztalon van a lopott cucc 1 héttel az eset után is. A rendőröknek el kell mondani, hogy kit gyanúsítasz, a tettes valószínűleg már a kihallgatás alatt be fogja ismerni, hogy ő volt, senki sem akar egy 2 ezer ft-os dolog miatt problémát.
2010. márc. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hmhm.. hát valószínű hogy még nála van.. az egyik lány aki mondta, hogy ő volt (az illat alapján), az aztmondta hogy már mondta hogy kell neki memóriakártya.. de azért ilyen úton megszerezni...

még nemtudom, ha elmegyek a rendőrségre akkor holnap fogok elmenni

2010. márc. 4. 16:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért nem beszélsz Biankával?

Mondd el neki, hogy tudod, hogy ő volt. Ha nem adja vissza amit elvett, akkor az egész suli tudni fogja, hogy egy nyamvadt tolvaj.

Nekem volt hasonló esetem és működött. Persze én tutira tudtam, hogy ki volt.

2010. márc. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy Bianka 12/c-s és nem az én osztályomba jár (mert én 9/b-s vagyok) és nemtudom hogy hogy vannak az órái.. deha látom beszélek vele..

hát már így is eléggé elterjedt a dolog.. o.o már az egész tanári kar tud róla..

2010. márc. 4. 17:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!