Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kéne tennie a közteresnek?

Mit kéne tennie a közteresnek?

Figyelt kérdés

Mit kéne tennie a közteresnek, ha valaki a BKV járatát jegy/bérlet nélkül használja? Tegyük fel, nem adom oda az irataimat, agresszívan fellépek ellenük (Nehogymá' 300 ft-ért itt b*zizzon, engedjen már el, menjen inkább tolvajokat fogni...), nem csak szóban, hanem cselekedettel is (erőszakosabban lépkedek előre, ha elállja az utam, hisz a rendőrt biztos nem várom meg). Ha hozzám ér egyből elkezdek visítani, hogy "én senkit nem öltem meg, senkit nem bántottam miért bántotok engem, valaki segítsen, kérlek". Szerencsére, pont ekkor kezdik el felvenni a többiek a telefonjukkal, így csak az látszódik, hogy könyörgök, miközben hárman próbálják elállni az utam. A közönség nagy része nekem ad igazat és obszcén beszéddel illetik az egész bandát.


Most őszintén, mit tehetne ellenem a közteres, hogy ne legyen még aznap a bulvár címlapján, valamint ne rúgják ki másnap? Elenged? Ha nem és ez mind úgy zajlik le, hogy nő vagyok, akkor még a "szegény lányt bántalmazta 3 férfi" kártya is előkerül.


Nem azt mondom, hogy a lefogjuk öten módszer jó lenne, de van ennél jobb? Nem tudom elhinni, hogy létezik olyan eset, amikor a "Sajnos jegy nélkül utaztam, most mi a teendő?" kérdésre máris öten ráugranak és lefogják.



2015. jún. 7. 13:20
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Mivel veszi rá a közteres, hogy együttműködjön? Az utas a legjobban úgy jön ki, ha nem köt kompromisszumot és lelép. Szerintem nincsen olyan opció, hogy mind a kettő fél nyertesen jöjjön ki, valamint minden amellett van, hogy meg kell bírságolni őt. Milyen szakszerű, higgadt eljárással lehetne a makacs utast meggyőzni, hogy "adja fel" és ismerje el, hogy hibázott? Komolyan kérdem, hogy lehetne ezt megoldani?
2015. jún. 7. 18:54
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem a közteresek szégyenítik meg az utast, hanem az utas saját magát. Talán ha már bliccel akkor ne ő legyen még megsértődve ha elkapják és ne káromkodni meg lökdösődni kezdjen ha odamennek hozzá teljesen jogosan a közteresek.

Érdekes engem még egyzser sem szégyenítettek meg pedig volt már, hogy véletlen nem volt nálam a bérletem és elkaptak. Talán nem kéne ellenállni.


Amúgy meg hajtogatod itt, hogy szakszerű higgadt eljárás, de írd már le konkrétan, hogy az hogyan is törtnéik egy őrjöngő férfi esetében, aki ha elengeded elfut.

2015. jún. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt, én sem értem azt a helyzetet, hogy valaki szabályt szeg, és amikor elkapják, neki áll feljebb. És utána még mártír is lesz belőle. Ez bennem kicsit olyan "fordítva ülünk a lovon" érzést kelt. Természetesen, a bántalmazás nem elfogadható, mégis úgy érzem, előbb azzal kell kezdeni, hogy "Te miért nem vettél jegyet?", és aztán jöhet az, hogy "Te meg miért úgy léptél fel, ahogy?" De ez a "köcsög közteres vs. szegény bliccelő" valahogy nem fér a fejembe.


Hogy miért többen mennek együtt? Egyrészt, mert ez van meghatározva nekik. Másrészt, mert így jobban biztosítható az intézkedés eredményessége. Sem a közteres, sem a rendőr intézkedése nem lehet(ne) egy 1 az 1 elleni "boxmeccs", ahol a jobb győz. A rendőrnek /közteresnek/ mint hatósági személynek, a hatósági jogkörénél fogva érvényesítenie kell az akaratát, jogszerű keretek közt. Ez nem lehet szerencse kérdése. És nem is úgy működik, mint egy sportversenyen, hogy 50 kg-os a bliccelő, akkor gyorsan keresünk egy 50 kg-os közterest hozzá, aki intézkedik vele szemben. Ez nem a fair play-ról szól, ez a hatósági jogérvényesítésről. Mert különben megb*szta az egész világ, ha azon múlik egy intézkedés, hogy ki van nagyobb súlycsoportban.


Aztán, az emberek - bár biztosan tudják, hogy a közteres hivatalos személy - még mindig nem veszik ezt komolyan. Még mindig úgy gondolják, hogy ugyanúgy felléphetnek velük szemben, mint az ellenőrökkel. Hasonló esetben 1 max 2 rendőr biztos megoldaná a helyzetet, mert velük szemben nem biztos, hogy akkora lenne a szája a bliccelőnek, mint akár 4-5 közteressel szemben. Mert ami videókat én láttam, az abszolút nem arról szólt, hogy a szegény bliccelő összesz*rta magát a 4-5 közteres között, mert akkora félelmet keltettek benne. Nem! Sőt! Ugyanúgy mondta a magáét. Ami sokszor szerintem abból a frusztrációból fakadó "kitörés", hogy rájön, vesztésre áll.


Végül pedig, külön tetszik, mikor egyesek odáig jutnak, hogy "bezzeg a politikusok milliárdokat lopnak, szegény bliccelőt meg 300 Ft-ért a falhoz nyomják". Hát kérem szépen, így kell legalizálni a kisebb értékű lopásokat! Mit nekem szabálysértési értékhatár?! Ha a politikusok milliárdokat "lophatnak", én nehogy már ne hozhassak el a boltból két zsemlét (kb. 40-50 Ft) fizetés nélkül?! És ez megint a "fordított ló" érzését kelti.

2015. jún. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!