Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kéne tennie a közteresnek?

Mit kéne tennie a közteresnek?

Figyelt kérdés

Mit kéne tennie a közteresnek, ha valaki a BKV járatát jegy/bérlet nélkül használja? Tegyük fel, nem adom oda az irataimat, agresszívan fellépek ellenük (Nehogymá' 300 ft-ért itt b*zizzon, engedjen már el, menjen inkább tolvajokat fogni...), nem csak szóban, hanem cselekedettel is (erőszakosabban lépkedek előre, ha elállja az utam, hisz a rendőrt biztos nem várom meg). Ha hozzám ér egyből elkezdek visítani, hogy "én senkit nem öltem meg, senkit nem bántottam miért bántotok engem, valaki segítsen, kérlek". Szerencsére, pont ekkor kezdik el felvenni a többiek a telefonjukkal, így csak az látszódik, hogy könyörgök, miközben hárman próbálják elállni az utam. A közönség nagy része nekem ad igazat és obszcén beszéddel illetik az egész bandát.


Most őszintén, mit tehetne ellenem a közteres, hogy ne legyen még aznap a bulvár címlapján, valamint ne rúgják ki másnap? Elenged? Ha nem és ez mind úgy zajlik le, hogy nő vagyok, akkor még a "szegény lányt bántalmazta 3 férfi" kártya is előkerül.


Nem azt mondom, hogy a lefogjuk öten módszer jó lenne, de van ennél jobb? Nem tudom elhinni, hogy létezik olyan eset, amikor a "Sajnos jegy nélkül utaztam, most mi a teendő?" kérdésre máris öten ráugranak és lefogják.



2015. jún. 7. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem egyedül mozognak, így már eleve előnyben vannak.

Ha pedig olyan helyen teszed, ahol van térfigyelő, hát akkor még elő is vesznek hivatalos személy elleni erőszak miatt(bár lehet más miatt, de megverni egy közterest nem sima testi sértés).

2015. jún. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem, bántalmazásról szó sincs! Én csak keményebben lépek előre, hogy tudjak haladni. Hozzá semmiképp nem érnék. Maximum a vállammal, kicsit arrébb tessékelem.
2015. jún. 7. 13:26
 3/13 szántóvető ***** válasza:
ellenállás esetén ott helyben le kéne lőnie.meghalna néhány tucat ember de a bliccelés megszűnne.ha jól gondolom ezért írtad ki a kérdést.
2015. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem, szerintem a legjobb az lenne, ha a rendőrség együttműködne a BKK-val és lenne egy rendőr is mindig, de az nagyon sok emberébe kerülne a rendőrségnek, pláne úgy, hogy a BKK nem is az ő hatáskörük alatt van.
2015. jún. 7. 13:31
 5/13 anonim ***** válasza:
Nevetséges tényleg ez az egész, a sok 444 meg index fanatikus még a bliccelőt kiáltja ki mártírnak. Bezzeg akkor hőbörögnek ha nincs légkondi a buszon, de a jegyet ki nem fizetné. Amíg évente milliárdokat bukik a bkv a bliccelők miatt addig nem is fognak itt 5 csillagos buszok járni. Arra mondjuk senki nem válaszol, hogy mit kellene csinálni ha nem falnak nyomni, amikor lökdösődik és ha egy pillanatra elengedik elmegy, mellé persze megy a "milyen ország ez b***meg" meg a többi, ne a bliccelőnek álljon már feljebb ha lebukik könyörgöm.
2015. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Van ennél jobb, csak ahhoz mondjuk nem elég a 8 általános, meg az egy hónapos gyorstalpaló tanfolyam.
2015. jún. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha megkérlek leírod, hogy mi az, ami jobb? A falhoz lökésnél jobb, vagy "a közteresek helyett rendőrök legyenek" módszernél jobb?
2015. jún. 7. 15:23
 8/13 anonim ***** válasza:
7: Van szakszerű módja, hogy lehet indokolatlan erőszak nélkül, a törvényeket betartva, higgadtan, civilizáltan visszatartani valakit, aki esetleg nem működik együtt. Erre nem alkalmas mindenki, de akkor sem az a megoldás, hogy tanulatlan, kisebbségi komplexusos embereket ruházunk fel hatósági jogkörökkel. Ilyen emberek ne lássanak el közfeladatot sem, pláne ne hatóságként!
2015. jún. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor megosztod velünk is ezt a módot ha már ekkora mestere vagy az életnek?
2015. jún. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9: Mit nem értesz? Szakszerű, higgadt, arányos, az illetőt nem megszégyenítő eljárás. Ha ezt nem képesek biztosítani, akkor keressenek más szakmát.
2015. jún. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!