Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A telenor emelte az árait,...

A telenor emelte az árait, fel mondhatom náluk a szerződésem?

Figyelt kérdés
A Telenor bejelentett áremelése kétoldalú szerződésmódosításnak számít, Ebben az esetben fel mondhatom a hűség idős szerződésem ?

2015. jún. 5. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valszeg felmondhatod, csak ha vettél készüléket is kedvezményesen, akkor behajtják rajtad a teljes vételárat.
2015. jún. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hűségidőset nem. az a lényeg a hűségidőnek, hogy te hűséges vagy még némi emeléssel is a céghez, ami nem haladhatja meg a törvényileg előírt %-ot, amit nem is haladja meg. Szóval a kisbetűs részt kellett volna csak elolvasni :-P
2015. jún. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az előttem szólókra, nem értenek hozzá.

Üsd be a keresőbe, hogy "telenor bírság"

Most kaptak 250 milliós bírságot módosítgatásért.

2015. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én Telekomos vagyok, az is emel... én is szerződést bontok, de nekem nincs se kedvezményes készülékem, se hűségszerződésem
2015. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Telenornak megéri a bírság, már előre kifizették, de ettől még a hűségidődet ki kell fizetned ezen az áron. Ha nem lennél hűségidős, mint az utolsó válaszoló, akkor felmondhatnád
2015. jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

" Ha nem lennél hűségidős, mint az utolsó

válaszoló, akkor felmondhatnád"


Újabb idióta.

A hűségidő nem azt jelenti, hogy a Telenor bármit megtehet, mert te aláírtad...ha árat emel, nem.megy a szolgáltatás simán fel lehet bontani.

Érdekes nekem már sikerült, illetve másoknak is.

Nézz szét kérdező a Tékozló Homáron!

2015. jún. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
fel hívtam őket azt mondták így is csak köt bér ellenében mondhatom fel mert nem egyoldalú, hanem két oldalú szerződés módosításról van szó amit nem igazán étek :D
2015. jún. 5. 17:29
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezt írtam : Ki kell fizetned a hűségidőt, mert a kisbetűben benne volt - amit nem olvastál eg természetesen - hogy X%-os áremeléssel élhetnek.


Mégiscsak értenek hozzá az előző válaszolók :P

2015. jún. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A kétoldalú azt jelenti, hogy amikor szerződtél velük, valszeg aláírtad, hogy pl x időnként emelhetnek valamennyit.
2015. jún. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor a sok hozzá nem értő után jöjjön a teljes igazság:



A közlemény, ami a díjmódosítást tartalmazza ( [link] )azt írja:


"A fenti módosításokra az ÁSZF Törzsszöveg 9.2.1. pontja szerinti kétoldalú (közös megegyezéssel történő) szerződésmódosítás szabályai szerint kerül sor. A kétoldalú szerződésmódosításra vonatkozó Telenor ajánlat akkor tekinthető elfogadottnak, ha azt az előfizető az értesítéstől számított 15 napon belül az ÁSZF 9.2.1. pontjában rögzített módok egyikén kifejezett, tevőleges magatartással elfogadta, illetve az elektronikus hírközlési előfizetői szerződések részletes szabályairól szóló 6/2011. NMHH rendelet 15. § (5) bekezdéséve l összhangban kialakított ÁSZF Törzsszöveg 9.2.3.10. pontja alapján a nyilatkozattételt fenti határidőn belüli elmulasztotta. "


A lényeg, hogy ez nem egyoldalú, hanem kétoldalú módosítás, amit egyébként kezdeményezhet a telenor és ha csak a díjcsomagemelés a tárgya, akkor, ahogy írja, a hallgatás beleegyezésnek minősül az ÁSZF szerint.


Így természetesen az ÁSZF, 9.2.1 pontja vonatkozik, ami azt írja, hogy (9.2.1.5.):

"Amennyiben a Telenor kétoldalú szerződésmódosításra vonatkozó ajánlatát az Előfizető a fentiek szerint nem fogadja el, a szerződés változatlan feltételekkel hatályban marad "


Vagyis a kétoldalú azt jelenit, hogy ha te most szólsz, hogy nem értesz egyet, akkor nem emelhetik a díjadat. Ha nem szólsz, az ráutaló magatartással beleegyezést jelent, vagyis a beleegyezéseddel válik a dolog kétoldalúvá. (És mint mondtam, a hallgatás beleegyezés.)

2015. jún. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!