Mennyire szabályos az, ha közös képviselő adóslistát tesz közzé (közös költség)?
Nos, kilistázta, névvel, összeggel, lakcímmel, ki mennyivel tartozik és a listából minden lakó kapott példányt.Ilyen eddig nem volt.Azt mondta, ösztönzésképpen, hogy fizessenek.Szerintem azonban senkinek semmi köze a másik tartozásához, másrészt adatvédelem, személyiségi jogok is léteznek.Róla is lenne mit listázni, mondjuk, ha csinálna valamelyik szomszéd mondjuk, egy alkoholista listát.Kíváncsi lennék, mit szólna hozzá?Na ez kb ugyan olyan dolog! Ha már az adósságokat ki lehet teregetni, akkor nosza teregessünk ki mást is, legyen min csámcsogni!
Másrészt ezzel csak a saját leváltását kockáztatja, sokat elérni ne fog vele, attól hogy ő listát dobál be, még nem lesz a lakóknak több pénzük.
Ki kéne már listázni azokat is, akik miatt itt tart az ország, hogy normálisan, becsületesen élő embereknek kell szégyenkezniük (sőt, előszeretettel szégyenítik, alázzák meg őket), mert a pi.csányi éhbérből nem jut elég a számlákat kifizetni!!Tolvajlista kellene! Névvel, címmel, összeggel!
Ennek most biztos lesz visszhangja, többen nem fogják annyiban hagyni, köztük én sem.Milyen hatóságnál érdemes ezt a visszaélést jelezni?
Nálunk már évek óta kinyomtatva bedobják mindenki postaládájába. Évente egyszer.
Az alsó szöveget pedig az internetről másoltam, eszerint nem hogy jogos, de kötelező is az elszámolás.
(Magánvéleményként, engem igenis érdekel, hogy melyik lakó miatt van a háznak adóssága. Csinálni nem tudok vele mit, de azon kiakadhatok, hogy közös költséget nem fizet, az új kocsija meg a ház előtt parkol. Sajnálom, hogy te az ellenkező oldalán állsz, de a nemfizetők gyakorlatilag a fizető lakótársaikat lopják meg, és sem ők, sem a közösképviselő nem tehet ellenük semmit, míg a gázosok, vizesek egyszerűen lekapcsolhatják a szolgáltatást.)
"(1) A számviteli szabályok szerinti könyvvezetés és beszámoló alapján a közös képviselő,illetőleg az intézőbizottság éves elszámolása tartalmazza:
a tervezett és tényleges kiadásokat költségnemenként és a közös költség megosztásának a szervezeti és működési szabályzatban megállapított szabálya szerinti bontásban,ezen belül az üzemeltetési kiadásokat, valamint a karbantartásokat és a felújításokat az elvégzett munkák részletezésében,
a tervezett és tényleges bevételeket források szerint,ideértve a közösség javára még nem teljesített – lejárt - követelések részletezését és a behajtás érdekében megtett intézkedéseket is,
az a)-b) pont különbségének záróegyenlegét a pénzkészletek kezelési helye szerint részletezve,
a közösség tulajdonát képező vagyontárgyak tárgyieszköz leltárát,
a tárgyévhez tartozó,a közösség egészét terhelő kötelezettségeket,továbbá
a közös költségekhez való hozzájárulás előírását és teljesítését – a tulajdonostársak nevének feltüntetésével -,a külön tulajdonban lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek szerinti bontásban.
vagyis:
Husz év alatt két ügyvéd perelt be emiatt,de mindkettő elvesztette a pert.
A házban tilos kifüggeszteni,de mint könyvelési kivonat támadhatatlan és évente egyszer kötelező is."
Előző:És ettől jobb lesz? Többen fizetnek? Nem hinném, ez csak a közös képviselő kicsi lelkét nyugtatja meg, hogy valamivel "bosszút állt (nagyon gyerekes).
A lakás amiről szó van, egyébként saját tulajdon, régen kifizettük, arra is kíváncsi lennék tehát, hogy mivel a lakás saját, így kiléphetnénk-e bizonyos közös költségekből, mert igencsak drága ahhoz képest, hogy szinte semmit nem kapunk érte.Szemétszállítás oké, lépcsőházi villany, jó azt is néha használjuk, de közös vizet mi pl nem használjuk.A takarítás egy nagy fos, semmi értelme, látszata nincs.Felújítás nincs, de a pénzt beszedik rá.És a legjobban bosszantó a közös biztosítás, amit a nyakunkba sóztak, marha drága és amúgy sem tetszik tartalmilag, sok minden nincs benne ami fontos lenne, feleslegesen kidobott, sok pénz és amúgy is van saját biztosításom!De állítólag nem lehet ebből a biztosításból kilépni.Milyen jogon merészelnek kötelezni, mikor magán tulajdonom a lakás??Többre mennék, ha a közös költségre szánt összeget a párnám alatt gyűjteném, saját biztosítással.Nyilván ha baja lesz a lakásomnak, azt úgyis megcsináltatom.
A lakás a tiéd, a ház viszont nem. Amikor megvetted, az előző tulajtól kérhettél tájékoztatást a közös költségről. Ha nem tetszett, hogy sok, minek vetted meg? Ha meg azóta növelték meg, abba neked is volt beleszólásod, miért nem lobbiztál erősebben?
Innentől kezdve rád nézve is ugyanúgy kötelező a befizetése a magánvéleményedtől, problémáidtól függetlenül.
Tudod, mit mondanak a közös lóra...
(Más házakban pl. olyan probléma van, hogy ázik a tető, és a felső emeletiek hiába könyörögnek a felújításért, az összes többi lakó leszavazza a több milliós költséget, aminek a haszna őket nem érintené.)
Kérdés, hogy a közös képviselő lakó-e. A legtöbb helyen nem, innentől neki nincs személyes érdekeltsége, nem "bosszút áll" (gyerekes) a tartozásért, csak tudatja, ki nem adta még be a közösbe, amit köteles lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!