Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért jogerősen beperelhet?

Ezért jogerősen beperelhet?

Figyelt kérdés

Előssz9r is elnézést, ha nem megfelelően használtam a kérdésben a jogerősen szót, másodszor felvázolnám mi is történt. Egy csoportba járok táncolni, és lettek ruhák rendelve. Akkor mindenkinek megmondták, hogy aki megveszi a sajátját, az ha kilép a csoportból, viheti magával. Ez rendben is volt, mostanáig. Mivel áttmentem egy másik csoportba a csoport vezetője, elkezdett zaklatni minket, hogy kéri a pénzt a ruhára, mivel az-az övé, és anno mi nem vettük meg. 1 éven keresztül néha néha előjött ezzel a szöveggel, de most kaptunk valamilyen papirt, hogy ő állitólag beperelt minket, a ruha végett. Egyikünk sem tudja bizonyittani azt, hogy a ruha a sajátja volna, és az a kérdésem, hogy ilyen esetben mi történhet, ha netán biró elé kerül az ügy. Ha nem fizetünk akkor a biró kiszabhat majd ,,+,, büntetést is ha nekik itéllik az igazat?


A válaszokat előre is köszönöm :)



2015. máj. 17. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Kifizettétek a ruhát? Nem kaptatok a pénzről elismervényt? Hát akkor bukta, tanulópénz. Egyébként nem kaptok büntetést, hiszen nem követtetek el szabálysértést, csak vissza kell adni a ruhát.
2015. máj. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Megvettétek a ruhát vagy sem? Ez nem derül ki kristálytisztán...
2015. máj. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ebből az jön le, hogy nem fizettél a ruháért, de vitted magaddal.

Polgári perben követelheti a költségét. Bírságot nem szabnak ki, mert nem szabálysértés, de a perköltséget a pervesztes fizeti.

2015. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kifizettünk érte 40 eurót, de mivel ő ezeket a ruhákat úgy varatta, ezért nemtudott semmiféle tanusitványt adni + kb. olyan 3 évig nagyon jóban is voltunk, csakhát elkezdte felhasználni a csoportot saját kampányra és ez nem tetszett nekem (és sokan másoknak sem) ezért azt mondtam én megyek, és a ruhám is viszem mert fizettem. Akkor azt mondta oké, de mint feljebb is emlitettem azután elkezdett piszkállódni, de csak azután miután alig maradt egy két pár a csoportban és nem látta a kiutat. Plusz minden fellépés után a pénzt rakta inkább el saját zsebre, mondván, hogy ha kell akkor úgy is ő szponzoráll mindent.
2015. máj. 17. 20:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudott volna, sőt köteles lett volna, csak esze ágában nem volt. De nyugi, nem fog 12000 Ft-ért pereskedni, pláne több emberrel egyszerre.
2015. máj. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor nincs semmilyen bizonyítéka, amivel a bíróságra mehetne.


De mire is kell neki egy méretre készült, évekig használt ruha? Csak szívózni akar.

2015. máj. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát ilyen a mentalitása. Őt az sem érdekelné ha 300 ft volna, akkor is kérné a pénzét, mert mi azt elvileg nem vettük meg. Vagy ennyire sikhülye, vagy csak nemakar emlékezni rá, és a gond az, hogy mindkettő egyszerre. Miután képviselő lett ezen már meg sem lepődök. Persze tisztelet a kivételnek a politizáló emberek között is. Akkor nem lehet komoly ez a dolog, mivel neki sem és nekünk sincs bizonyitéka arról, hogy megvette valamelyikünk is.
2015. máj. 20. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!