Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki jogásznak tanul, neki...

Aki jogásznak tanul, neki minek nyelvvizsga a diplomához?

Figyelt kérdés

Kivéve, ha nemzetközi jogot, persze.


De, egy sima jogásznak teljesen felesleges.Ügyvéd, ügyész vagy bíró lesz belőle, akinek semmi szükség nincs nyelvvizsgához a munkájához.



2015. máj. 16. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Azzal indokolják, hogy egy diplomával rendelkező embernek "illik" beszélni egy-egy idegen nyelvet.
2015. máj. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Azért, hogy Vida Ildikónak ne kelljen tolmács.
2015. máj. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ügyvéd, ügyész vagy bíró lesz belőle"


xD xD xD

Te egy ilyen optimista Pista vagy?

2015. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A végzett jogászok 0,1%-ából lesz ügyész vagy bíró. És ügyvédként is csak akkor lehet megélni ha van a családnak bejáratott saját irodája. Tehát maradjunk a nyelvtudásnál.
2015. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk szerintem egy jogásznak azért illene tudnia elolvasni azokat a jogszabályokat, ajánlásokat amiket az Európai Unió alkot, ha már egy uniós tagállamban él.
2015. máj. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Miért lenne felesleges? Az értelmiségtől abszolút minimális elvárás egy nyelv ismerete. Nagyon sokszor gondolkozom azon, hogy akik mindenféle kamu nyelvvizsgával diplomáznak, azok mégis hogy csinálják? Hogy olvasnak nemzetközi szakirodalmat például? Hogyan értesülnek a világban zajló újdonságokról, változásokról? Még egy jobb szakmunkásnak is, ha fejlődni akar, muszáj a nyelvismeret, különben be van zárva, csak arról értesülhet, amit más már lefordított neki.

Nem mellesleg számtalan olyan anyag van az egyetemen is, ami nem magyar, hanem tipikusan angol. Két képzésre jártam eddig, mindkettőn az első félévben leszögezték, hogy aki itt diplomát akar, vagy egyáltalán csak levizsgázni félév végén, az nagyon gyorsan tanuljon meg angolul, mert az anyagot máshogy nem fogja megérteni.

2015. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Például elmegy egy nemzetközi céghez dolgozni és nem árt, ha a szabályzatokat amelyek a központból jó esetben angol nyelven érkeznek, értelmezni tudja.
2015. máj. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Minden diploma kiadásának előfeltétele a nyelvvizsga megszerzése, nem csak a jogászoknak. Azon persze lehet vitatkozni, hogy minden érintettnek kell-e igazából a szakmájához, de nem érdemes. Egy alapos nyelvtudás hozzá tartozik a műveltséghez, ill. az "értelmiségi léthez". És legalább egy idegen nyelvet beszélni önmagában sem hátrány.

Jelenleg nekem sincs igazán szükségem a megszerzett nyelvtudásomra, pedig tényleg abban a munkakörben dolgozom, amelyre a diplomám feljogosít. (De volt, amikor jól jött a nyelv, és lehet, hogy még lesz is ilyen, ugyanezen munkakörön belül.)

Ez kb. ugyanolyan kérdés, mint a felsőfokú oktatás egyes részei. Nekünk a főiskolán az egyik oktató mondta valamelyik "panaszos" csoporttársam kérdésére, hogy miért kell az ún. tölteléktantárgyakat tanulnunk, ill. a "szükséges" tantárgyakat is magasabb szinten, mint amit használni fogunk, hogy a FELSŐfokú végzettséghez ezek is hozzátartoznak, több tudás, szélesebb körű műveltség stb., hogy ne csak nevében legyen felső. Én ezzel maximálisan egyetértek.

2015. máj. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7%
Felesleges flanc mindenhol van.És mint láthatod a hozzászólásokból, a birkák könnyen be is nyelik, hogy ez tényleg kell és jó nekik, még ha nem is feltétlen szükséges, persze tanuljunk csak töltelék tárgyakat, tanuljuk meg a nyelvet, úgysem fogjuk egyiket sem használni, így pár év alatta totálisan elfelejtjük, de azért az kell, ha már felsőfokot tanulunk.Hiába, az emberi ostobaság határtalan és ezen a képzettség mit sem változtat.
2015. máj. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyrészt a diploma feltétele - mindenhol -, másrészt meg nincs olyan, hogy "sima" jogász, meg "nem sima" jogász: az egyetem elvégzése után mindenki egyforma jogi diplomát kap.
2015. máj. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!