Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha meglopnak a barátaink mit...

Ha meglopnak a barátaink mit lehet tenni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egyik este találkoztunk a barátainkkal, én és a párom. Elmentünk kajálni, fizetés után a pénztárca még bent volt az autóba, majd átmentünk hozzánk iszogatni, de végül nem fogyasztottunk alkoholt. Itt még úgy rémlik, meg volt a pénztárcám, de nem vagyok benne biztos. Ezek után hazavittük őket autóval. Volt lehetőségük lenyúlni. Szerintetek lehettek ők, vagy kieshetett valahol? De azt meg hallottam volna, szóval elég bizonytalan vagyok. A pénztárcában Bankkártyák, Egyéni Vállalkozói papírok, 15.000ft, ezek mellett személyes iratok, pin kódok, puk kódok, villany-gáz feltöltő kártya volt.. Szerintetek?

2015. máj. 10. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:

"Elmentünk kajálni, fizetés után a pénztárca még bent volt az autóba, majd átmentünk hozzánk iszogatni, de végül nem fogyasztottunk alkoholt. Itt még úgy rémlik, meg volt a pénztárcám, de nem vagyok benne biztos."


Most akkor a kocsibahagytad a penztarcat vagy magaddal vitted?

2015. máj. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a kocsiban volt a műszerfal és a szélvédő között, aztán bevittem a házba, nem tudom hova raktam le, mert vernyákolt a macska, konzervet akartam adni neki, kanalat kerestem, aztán nem tudom hova hánytam le a pénztárcát, de már a hűtőben is kerestem, de sehol sincs.
2015. máj. 10. 17:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Az attól függ, kik a te barátaid.
2015. máj. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első körben kérdezd meg tőlük, hogy nem látta-e valaki.

Keresd.

Ha nem lenne meg és van gyanú, hogy ők lopták el, akkor ezután nem bíznék bennük.

Igazolvány bankkártya stb. - jelentsd be a rendőrségen, hivatalokban, tiltsd le őket és kérj újat, ha nem lenne meg.

Gondolom aki elvitte max a bankkártyát meg a 15000 Ft-ot tudja hasznosítani. A többit vagy bedobják egy postaládába és pár hét múlva visszakapod, vagy nem.

Többet mit lehetne tenni? Nem tudom milyen barátaid vannak.

2015. máj. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
jó kis barátaid lehetnek, nem irigyellek.
2015. máj. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1:

kérdezd meg, hogy nem találták-e meg a pénztárcádat Mert van, hogy az ember nem figyel oda, akkor összekeveri más pénztárcáját a sajátjával, főleg, ha úgy tűnhet, hogy az saját zsebéből esett ki, amit az ülésen talált.


2:

Keresd tovább, lehet, hogy megvan valahol.


3:

Ha nem találod és a haverjaid sem tudnak róla semmit, és levélben sem küldi el a papírjaidat egy megtaláló, akkor rendőrségi bejelentést kell tenni, hogy köröztessék, és tiltsák le az iratokat, nehogy visszaéljenek vele. A bankkártyát neten, telefonon is le tudod tíltatni, de legalább a limitet vedd mindenből 0-ra, hogy ne tudják használni, mert a tiltatás néha drágább (3-8 ezer).


Aztán ha kiderül, hogy tényleg valaki ellopta, és nemcsak véletlenül vette magához, akkor nagyon olcsón megúsztad azt, hogy megtudd, vele nem érdemes többet "barátkozni".


Végül ne egyből az legyen az első gondolatod (magadból kiindulva), hogy biztos meg akartak lopni.

2015. máj. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a macskádat!
2015. máj. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Külön gratula, hogy a pin és puk kódjaidat is ott tárolod...
2015. máj. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy ellopták mert az emberek nagy része nem lopós, kicsi az esélye, hogy éppen a barátaid beleesnének abba a bizonyos kis részbe. A legvalószínűbb az, hogy becsúszott az ülés alá.
2015. máj. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!