Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendőrségen vagy biróságon...

Rendőrségen vagy biróságon kell feljelenteni (vagy keresetet inditani? ), ha a volt élettárs kipakolta a lakást és elvitt többszázezer forintnyi értéket?

Figyelt kérdés
Alapvetően a kártérités a fontos, hogy a többszázezer forintnyi érték felét megkapjam. Mennyi az illeték egy ilyen eljárásnak? Ügyvédre nem lenne pénzem.
2015. máj. 6. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell sehol sem.
2015. máj. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyik sem; jegyzőnél kell bírtokvédelmet kérni.
2015. máj. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Rendőrség, onnan meg majd bíróságra kerül az ügy.
2015. máj. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod, hogy megbüntessék érte, akkor rendőrség. Ez ingyen van.

Ha vissza akarod kapni, ami jog szerint a tiéd, akkor polgári bíróság. Ez viszont pénzbe kerül, ügyvédet kell fogadnod. (A perköltséget, beleértve a nyertes ügyvédi költségét, a vesztes fél fizeti - majd a végén.)

Ha jól értem, hogy a közösen szerzett vagyonotokat önkényesen magához vette, azzal a rendőrség valószínűleg nem nagyon tud mit kezdeni, tehát ez polgári bíróságra tartozik.

2015. máj. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Abból, hogy azt írod, az érték felét akarod megkapni, arra lehet következtetni, hogy a közös dolgaitokat vitte el a lakásból, magyarán olyan dolgokat, amelyeknek ő is a tulajdonosa volt. Lopást csak idegen dolog elvételével lehet megvalósítani, így most nem erről van szó. Ha viszont volt az elvitt dolgok között olyan, ami egyértelműen csak a tiéd volt (pld. régi családi ékszer vagy bútor, vagy valami, amit még az élettársi kapcsolat kezdete előtt szereztél és ez bizonyítható, arra elkövethető a lopás és feljelentésnek van helye. Ezt az elkövetési hely szerint illetékes rendőrségen kell megtenni.

Ha nincs bűncselekmény, polgári perben szerezhetsz érvényt a követelésednek. Ha nincs pénzed ügyvédre, kérheted pártfogó ügyvéd kirendelését, az más kérdés, hogy ez egy kicsit kockázatos, mert lehet, hogy jó lesz, lehet, hogy inkább gyenge. Persze ez a fizetett ügyvédeknél is ugyanígy van. Az illeték mértékéről, az illetékmentesség lehetőségeiről, és arról, hogy egyáltalán mit kell benyújtanod, a legtöbb felvilágosítást a lakóhelyed szerint illetékes bíróság úgynevezett "polgári ügyek kezelőirodáján" kaphatod meg félfogadási időben, vagy a bírósági panaszirodán. A Fővárosi Törvényszéken a Markó utcában külön információs iroda is működik. www.birosag.hu honlapon minden elérhetőséget megtalálsz, az illetékességi szabályokat is.

2015. máj. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De a közös dolgaink nem az övé, nemde?

Tehát ha elviszi és eladja a közös dolgainkat a tudtom és beleegyezésem nélkül, akkor lop és orgazda szerintem.

Hiszen csak 50%-ban tulajdonos, vagy ez nem igy van?

Az én 50%-omra lopást követ el vagy a jog másképp fogalmaz?

2015. máj. 7. 16:46
 7/7 A kérdező kommentje:

És eladta a szomszédnak harmadáron.

A szomszéd az nem orgazda vajon? Hiszen ő is tudja, hogy harmadáron jutott hozzá, és hogy akitől vette csak 50%-ban tulajdonos.

2015. máj. 7. 16:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!