Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet pereskedni ebben az...

Lehet pereskedni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A McDonalds-ban rendeltem egy szendvicset. Megkaptam, nekiláttam haraptam belőle párat és utána vettem észre hogy a külső részén kívül a hús gyakorlatilag teljesen nyers. Visszavittem, kaptam másikat, meg egy kártyát amivel ingyen ehetek ( nem tudom mikor lesz megint gusztusom oda menni...) Lényeg az, hogy beperelhetem őket ezért?

Ha ezért az alap esetért nem, akkor:

a szendvicsben marhahús volt amiben nagy valószínüséggel lehetnek férgek. És mivel nem sült át jól a hús, megfertőzhetett. Ha ez így lesz, akkor mehet perre a dolog?

Kérek mindenkit, hogy a kérdésre válaszoljatok, és ne a mekit szidjátok, dícsérjétek, stb. Előre is köszönöm!


2010. febr. 21. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet, de nincs semmiféle bizonyítékod, így csak akkor lehet sikered, ha a meki képviselője terhelő vallomást tesz a mekire.
2010. febr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

utólag már kár ezen agyalnod ez itt nem Amerika.

próbálj meg máshogyan pénzt szerezni!

2010. febr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Esetleg a videofelvétel amit a biztonsági kamerák rögzítenek? Azon látszódik, hogy vissza adom a kaját. Számíthat ez bizonyítéknak? Illetve velem volt még 2 barátom is.
2010. febr. 21. 20:51
 4/11 anonim ***** válasza:

Komolyan gondolod? Kifogásod volt, kicserélték, kár nem ért.

Tőled idézek:

"a szendvicsben marhahús volt amiben nagy valószínűséggel lehetnek férgek. És mivel nem sült át jól a hús, megfertőzhetett"

Fordulj orvoshoz !! Pszichiátrián, mert ez úgy nevezik, hogy paranoia. Ne várd meg, míg teljesen elhatalmasodik. De egyébként a tatárbifsztek darált marhahúsból készül és nyers.... meg a tojás is benne. Még senki nem fertőződött meg tőle. Nem ez a pénzkereset módja.....

2010. febr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pereskedni lehet, evégre szabad országban élünk, csak kiröhögnek. De ha ragaszkodsz hozzá és leteszed a pénzt miért ne lehetne.

Konkrétan milyen férgekre gondolsz? Elég nagy balhé lenne, ha a közétkeztetésben felhasznált alapanyagokban férgek lennének.

És ha igen, azok általában be vannak tokozódva, egy kis laza grillezés nem sokat számít nekik.

Milyen betegségre gondolsz, amivel megfertőzôdhettél?

2010. febr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ha nem kell az ingyen kaja add nekem:D
2010. febr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

20:56-os:

Tévedésben vagy, utána kéne nézni egy-két dolognak.

Ha esetleg ez nem megy, nagyon szívesen idézek neked:

"Galandféreg

A nem kellően átsütött sertés, vagy marhahús is okozhat féregfertőzést. Ebben az esetben a galandféreggel fertőzött állat húsa tartalmazza a lárvákat (ez az úgynevezett borsóka). Hazánkban az étkezési szokások (tatárbifsztek) miatt a szarvasmarha galandféregfertőzés a gyakoribb." ( [link]

2010. febr. 21. 21:22
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg kaptál féregferőzést, és az orvos igazolja, akkor érdemes perelni. Egyébként nem.
2010. febr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

:)))))))))))) Ha galadférged lesz tőle, akkor bizonyítsad be majd, hogy pl rendesen mostál kezet bizonyos dolgok után :)))))))

De nem értem mi a probléma. Ha ennyire félsz tanulj meg főzni. De nem gondolhatod komolyan, hogy a cég megengedhetné magának a fertőzést. Azzal jó ideig lehúzhatnák a rolót. Túlságosan ráérsz hülyeségeken agyalni.

2010. febr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az alapesetben nem. Akkor lehetne termékfelelősségi igényt érvényesíteni, ha bizonyítani tudnád, hogy a nyers marhahhúsban lévő férgektől betegedtél meg.

Esetleg a panaszkönyvbe is beírhatsz, hogy nyernek vélted a húst, ez megalapohat egy fogyasztóvédelmi ellenőrzést is.

A perindításnak az esélye......inkább írj az internetre az esetről és nem kell ajánlani senkinek az éttermet.

2010. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!