Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon milyen betűk a...

Magyarországon milyen betűk a hivatalosak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Például egy beadványt irhatok-e rovással. A nevében benne van székely-magyar rovásirás.

Köteles-e elfogadni az APEH, Önkormányzat, stb.?

Bunkó parasztok ne válaszoljanak: pl. szerintem....

Csak ha biztosan tudod a választ akkor irj!


2010. febr. 17. 13:49
1 2 3
 21/25 anonim válasza:

Ja és még valami: tőlem tedd állam írássá a rovásírást, azzal eléred, hogy európában senki sem ért (valszeg az egész világon is kevesen), amivel szembe mész Szt. István alapelvével (ez egy kicsit erős). Ha megnézed az írás idomul a környezet kultúrájához. Lehet szembe menni a világgal de értelmetlen.

Ui.: A régi nyelvben nincs j-betű. Bár valszeg ez már a latin betűs írásra vonatkozik.

2010. febr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

[Ne külföldről akarj minket "dirigálni"]

Te értelmi fogyatékos, helyesen ezt úgy mondjuk,hogy 'nekünk dirigálni', nem minket... Te a nyelvvel kapcsolatban inkább meg se szólalj!


Én is tudok rovásírni, de nyilván nem célszerű ezt használni a mindennapokban, mivel a latinbetűs írásmód az elfogadott.

2010. febr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
53%

Most komolyan, te külföldön élsz, sose éltél Magyarországon (ha jól értelek) és te akarod NEKÜNK megmondani, mi legyen itthon? Agyam elszáll... Gyere haza, élj itt, adózz it, csinálj ide gyereket és akkor OK, beleszólhatsz. Itthon legyél hű-de-magyar.


"Egyről beszélünk. Magyar az államnyelv, akkor legyen az irás is."

2010. febr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Ezennel részemről lezárom ezt a kérdést.

Mint irtam nyugati magyar vagyok, hozzá kell még azt tennem , hogy negyedik generációs. Szeretett Édesapám mindig azt mondta nekem 'az emberi kultúra eme csodálatos gyümölcsét mint a magyar rovásirás nem szabad veszendőbe hagyni'.


http://www.youtube.com/watch?v=_bBoi3zZpxg&feature=player_em..


Nézzétek meg ezt a videót.

2010. febr. 20. 19:06
 25/25 anonim ***** válasza:

A Ket. leírja azt amit kérdeztél. És kiderül belőle:

BEADHATOD rovásírással, ha mellékelsz hozzá HIVATALOS fordítást. Ennyi az egész. Tehát elfogadják a rovásírással írt adóbevallást, szimplán "magyarról" magyarra kell fordíttatnod egy erre feljogosított hivatalos fordítóval, aki záradékolja a "latin betűs" magyar szöveget.

2010. febr. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!