Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Foglaltam 1 hónappal ezelőtt...

Foglaltam 1 hónappal ezelőtt időpontot egy szállodánál wellnesezni, majd amikor megérkeztünk közölték, hogy nincs foglalásom, de üres szobájuk sincs és haza küldtek. Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Megvannak az e-mailezések, illetve 3x is intéztünk ügyeket telefonon. Ennek ellenére megérkeztünk a tőlünk 230 km-re a szállodához, majd nem tudtunk megszállni, mert nincs benne a gépben a foglalás...

Így hazajöttünk, a költségem a szálloda hibája miatt majdnem 20 ezer ft üzemanyag és matrica, illetve a kikapcsolódás sem jött össze a szabadságom alatt.

Ilyenkor mit lehet tenni? Semmi vigaszdíj, megbánás, semmi...

A levelezésemben ott van az időpont foglalás, illetve előlegről is volt szó, amit le akartak vonni a szép kártyámról, de ezt sem tették meg.


Mondhatják azt is, hogy akár telefonon lenondtam, hiszen a beszélgetésünk nincs felvéve és mondhatnak bármit...


Valami megoldás a kártérítésre legalább?


2015. márc. 3. 19:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem mondhatnak bármit. Ha valóban foglaltad, akkor van róla papírod. Ha lemondtad, azt írásban kell tenni és arról is van papír. Ha a helyszínen nem érvényesítetted, utólag csak perelni lehet.

Egy dolgot azonban tudni kell. A történéseket pontosan kell bizonyítani. Ebben a szállodának előnye van, mert van jogásza, aki jobban ismeri a lehetőségeket. Utólag ez borzasztóan nehéz, különösen, ha közben nem gondoltál rá.

Velem ilyesmi egyszer fordult elő külföldön, én voltam az okosabb, belenézhettem a nyilvántartásába és látszott a foglalásom. De ő volt otthon, ő volt az erősebb. Nekem csak az a választásom volt, hogy gyorsan keresek másik helyet. Ezért nem megyek soha olyan helyre, ahol előre kell fizetni. Kivéve egy többszörösen kipróbált, megbízható helyet.

2015. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!