Mit csinálhat egy nép, ha a hatalmat gyakorlók megbolondulnak?
Az amerikai függetlenségi nyilatkozat szerint a hatalommal visszaélőket egy népnek KÖTELESSÉGE elzavarni és ellenük fellázadni.
Ennek az elvnek a megfogalmazása tekinthető az emberiség egyik csúcsteljesítményének, hasonlóan ahhoz, ahogy a görögök létrehozták a maguk kezdetleges demokráciáját?
Alkalmazható "jogszerűen" itt is egy ilyen kinyilatkoztatás, annak ellenére, hogy nem itt fogadták el?
Ez nem ezen múlik. Nem kinyilatkoztatás kell, hanem elzavarás. Ehhez pedig nem jog, hanem kellő mennyiségű ember egybehangzó akarata kell.
Az 1848-as forradalom "jogszerűségét" kizárólag azok vitatták, akiket elzavartak. Csak éppen ők voltak erősebbek, mondhatni, nem érdemes támadni, ha a visszaütésbe belepusztulunk. Akkor inkább valami más módszert kell kitalálni.
De vegyük figyelembe: itt a döntő többség nem akar, de legalábbis nem mer senkit elzavarni. Ezért tartunk ott, ahol tartunk.
A nép semmit sem tehet, mert a nép nem gondolkodó élőlény.
Cselekvésre mindig csak a konkrét, egyes emberek képesek.
Kereshetik egymás társaságát próbálhatnak szervezkedni , támogathatnak egy becsületes ÉS karizmatikus személyiséget ( vannak ilyenek, csak nem nagyon ismerjük a nevüket, mert a hatalom gondoskodik róla, hogy a létezésükről se tudjunk azoknak, akik alkalmasak lennének egy ország vezetésre).
Végül pedig, egyes kiváló képességű emberek lemondhatnának a jólétről és karrierről és vállalhatnák, hogy állandó szegénységben és életveszélyben élve ( balesetek, politikai gyilkosságok) maguk köré gyűjtsék a népet.
Magyarországon egyik lehetőség sem vált valóra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!