Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adós haszonélvezeti jogát...

Kelekaposzta kérdése:

Adós haszonélvezeti jogát érinti e a végrehajtás?

Figyelt kérdés
A haszonélvezeti jog későbbi keletkezésű, mint az adósság. A fiam örökli végrendeletileg nagymamám lakását én leszek a haszonélvező, nem lesz ebből gondunk, ha a tulajdonomban lévő lakás végrehajtás alatt van?
2015. febr. 15. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem világos, a te lakásod van végrehajtás alatt, de a nagyi lakásával mi van?
2015. febr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyi lakása a fiam nevére kerül én leszek ott a haszonélvező, ez nem probléma? Félek nehogy azt is bevonják az eljárásba. :((
2015. febr. 15. 20:18
 3/6 anonim ***** válasza:
ha lesz tényleges hasznod, akkor azt is végrehajtás alá vonják, de a haszonélvezeti jogodat nem veszíted el és mivel te nem vagy ott tulaj, azt végrehajtás alá sem vonhatják
2015. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Tényleges hasznom alatt mit értesz?

2015. febr. 15. 20:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, így már értem, 3-asmegválaszolta. Tényleges haszon pl, ha kiadjátok bérbe, akkor a haszonélvezeti jogod alapján az a te bevételed lesz, és arra lehet végrehajtást kérni. Már ha tisztán csináljátok.
2015. febr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek, akkor megnyugodtam. Azt hittem azt gond lehet, hogy a haszonélvezet később keletkezik majd, mind a végrehajtási eljárás.
2015. febr. 15. 21:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!