Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kiengedem az utcára a két...

Ha kiengedem az utcára a két kutyámat azért feljelenthet valaki a rendőrségen vagy hívhatja a gyepmestert? Mi lenne ennek a következménye?

Figyelt kérdés

A két kutyában van chip és be vannak oltva veszettség ellen.Közepes méretű kutyák (Akkorák mint egy kifejlett németjuhász kutya) Nem támadnak meg senkit se az utcán


Valamint egy mellék kérdés: Ha valaki panaszt tesz emiatt számít e az hogy nappal vagy sötétben vannak kint a kutyák?


Már csak azért is kérdem ezt mert véletlen kiszöktek a kutyák és ezért valaki elébünk jött és megfenyegetett hogy kihívja a rendőrséget vagy a gyepmestert mert állítólag "rátámadtak" Viszont ennyi erővel mi is feljelenthetnénk sok embert akik napi rendszerességgel engedik ki a kutyájukat az utcára


2015. febr. 15. 16:28
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Igen feljelenthet, én is jártam így két szuka német juhászom van, senkit nem bántanak, de félnek tőlük mert nagyok. Volt, hogy egyszer ki is szabadultak és jött is az atya úr isten is, hogy miben vagyok hibás. felszólítottak, hogy mutassam be az oltási könyvet meg a chippet igazoló lapot. meg felszólítottak, hogy úgy csináljam meg a kaput, hogy ne tudjanak ki menni. És mivel nekem nagyon taktikás kutyáim vannak át ugorták a kerítést és nekem ez 30.000 ft pénzbírságba került amit a helyi jegyző adott. Hidd el nekem azóta nem mennek ki a kutyák.
2015. febr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 EagleHUN ***** válasza:
47%

Feljelenteni max akkor tudna ha bizonyítani tudná hogy tényleg a te kutyáid támadtak, (Illetve hogy ő maga valóban kutyatámadás áldozata lett, azaz orvosi látlelet van róla.) de ahhoz meg be kell fognia őket, vagy lelövetni a kihívott rendőrökkel. (Hidd el ők sem szívesen tennének ilyet.)


Illetve ilyen esetben mivel a törvényeink sajnos "tárgyként" kezelik az állatokat is mivel a te magántulajdonaid, így téged vonnak felelősségre is miattuk.


Ha nem volt támadás, vagy nem tudja "bizonyítani" hogy a te kutyáid voltak, maximum gyepmestert hívhat. Akik begyűjtik a kóbor kutyákat, de magánbirtokodra be nem mehetnek. És a begyűjtött kutyákat (bizonyos ideig) pénzért kiadják a tulajdonosnak főleg ha chippelt akkor egyértelműen bizonyított hogy a tied.


Ha viszont nem megy értük senki elaltatás várna rájuk.

2015. febr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 EagleHUN ***** válasza:
Első, a közterületi bírság (amit a jegyző adott) és a feljelentés között van egy kis különbség!
2015. febr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 EagleHUN ***** válasza:
100%

Abban viszont igaza van az elsőnek, csináld meg úgy a kaput hogy ne menjenek ki. Sajnos vannak rosszindulatú emberek, meg sokan olyanok akik félnek a kóbor kutyáktól. Csak te tudod róluk hogy nem támadnak mások nem!


Arra is figyelj hogy ez az illető nehogy bedobjon valami mérgezett húst vagy ilyesmit, csak mert nem szereti a kutyákat. ilyen esetben meg őt lehetne följelenteni állatkínzásért, csak itt is az a fránya bizonyítás sajnos...

2015. febr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Ráadásul ha valaki véletlenül elüti az egyik kutyádat, akkor fizetheted a kocsiban keletkezett kárt is, hiszen a te kötelességed a kutyáid kerten belül tartása.
2015. febr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

A hatályos jogszabályok értelmében MINDEN kutyatulajdonos KÖTELES megakadályozni, hogy a kutyája felügyelet nélkül legyen közterületen. (--> Tehát csináltasd meg a kerítést, ha szükséges, ill. ne hagyd nyitva a kaput.)

A gazdival is CSAK pórázon vezetve lehet a kutya közterületen, ill. egyes fajoknál még a szájkosár is kötelező.

Mindezek akkor is érvényesek, ha a kutyák oltva és chipezve vannak, a kettőnek semmi köze egymáshoz.

Szóval nem csak azzal sértesz jogszabályt, ha a kutyáid esetleg megtámadnak valakit. Az meg nem kifogás, hogy "de mások is csinálják".

2015. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"A gazdival is CSAK pórázon vezetve lehet a kutya közterületen, ill. egyes fajoknál még a szájkosár is kötelező."


Érdekelne milyen "FAJOKNÁL" ír elő a törvény szájkosarat, s miért irkálnak egyesek blődségeket?! Linkelem ismeretszerzésre a kormányrendeletet. Szívesen.


[link]

2015. febr. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én így tudom, ennyi. Tudomásom szerint pl. a rottweiler ilyen faj.


Ez pedig... (idézet a linkedről):

"17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.

(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.

(3) Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."

...azt jelenti, hogy VAN/LEHET olyan jogszabály, ami előírja a szájkosár viselését.

Ha te annyira otthon vagy ezen a területen, akkor ezeket a jogszabályokat is linkeld be nyugodtan.

2015. febr. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

1. Amit belinkeltem az a KORMÁNYRENDELET, amit semmi nem übereli. Pár önkormányzat próbálkozott előírni a területén a szájkosár használatot, de megvétozták őket, ami a kormányrendeletben van, a szerint kell eljárni! Szóval nem kötelező a szájkosár, csak veszélyesnek nyilvánított ebnél, ami nem FAJTA hanem EGYED függő, illetve ha gazdaként tudod róla, hogy kiszámíthatatlan az állat.


2. A rottweiler és egyéb ebek nem fajok hanem fajták, és rosszul tudod, nem kötelező ennél a fajtánál sem a szájkosár!

2015. febr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni hogy a város határánál lakunk (a Debrecen tábla után) ahol kertes házak és földutak vannak.Nem tudom ez változtat e valamit


A "kutyatámadásról" meg annyit hogy nem történt semmilyen támadás,az illető csak hazudott.Sajnos szeretnek túlozni egyes emberek bár lehet neki az is támadás ha elhalad mellette két kutya


#6


"Az meg nem kifogás, hogy "de mások is csinálják"


Ez nem értem hogy jön ide.Én sehol se írtam azt hogy azért engedem ki a kutyámat mert mások is megteszik.Csak egy kérdés volt mert kíváncsi voltam mi lenne ennek a következménye.Azt tartom igazságtalanságnak hogy mások napi szinten DIREKT kiengedik a kutyákat és őket nem fenyegeti senki míg ha a mi kutyáink VÉLETLENÜL kiszöknek akkor már egyből jönnek és fröcsögve fenyegetőznek.Úgy látszik mi pont egy olyan emberbe botlottunk bele akinek nagyon unalmas az élete és nincs más szórakozása mint más csesztetése...

2015. febr. 16. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!