Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermekelhelyezésnél miért...

Gyermekelhelyezésnél miért elfogultak a női bírók?

Figyelt kérdés
Két kisfiam gyermekelhelyezési perében,kértem az ideiglenes elhelyezést nálam.Mert anyuka rendszeresen veri a gyermekeket.Anyuka ezt a tárgyaláson elismerte,kiegészítve,hogy régebben sokkal többet bántalmazta őket.A bírónő elutasította kérésem,mert "nem látja bizonyítottnak,hogy a gyermekek bántalmazása megtörtént".Ezért az anyánál vannak ideiglenesen elhelyezve,aki azóta is veri. A gyermekjóléti szolgálat és a gyámügy nem tesz semmit,mert bírósági szakaszban van az ügy.Miért nem az eszükre,tényekre figyelnek?
2015. febr. 13. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Ne haragudj, én ügyvéd vagyok és nem tartom elképzelhetőnek amit írsz. Egy újabb provokáció a nők ellen.
2015. febr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ehhez a bírónak nem kell nőnek lennie…


eza bíró elfogult(nak tűnik)



ne általánosíts, nekem épp fordított tapasztalatom van, az anyósomat bírónő forgatta ki, és teljesen elfogult volt az apósom felé, pedig rendőrségi jelentés volt, hogy úgy verte meg a feleségét, hogy kórházba került

2015. febr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

1.


Te úgy vagy ügyvéd, ahogy én USA elnök.

Köztudott, hogy egy nőnek sokkal nagyobb esélye van, akkor is, ha sok minden nem stimmel.

Haverom nője drogozott, alkoholizált, a gyerekek előtt szexelt a pasijaival, nem volt elég.

2015. febr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem nőgyűlőlő vagyok.Csak nem értem.Próbálok elfogulatlan lenni ez ügyben.Ha nem lennének ilyen problémák+kapcsolattartási gondok (több esetben rendőr kellett,hogy elvihessem a gyerekeket láthatásra:) Semmit nem hoztak fel ellenem a tárgyaláson (nem is tudtak volna),kötetlen munkaídőm van,saját kertes házam. 1-es,ha űgyvéd volnál tudhatnád,hogy a jogalkotók a bíróknak adott írányelvek alapján:a gyermek érdekeit kell szem elött tartani. Ebben az esetben durván nincs betartva.
2015. febr. 13. 16:01
 5/12 A kérdező kommentje:
Ma kaptam meg a tárgyalások jegyzőkönyvét.Egy kis idézett anyuka vallomásából: "igaz,hogy papuccsal vertem el,de nem fapapucs volt.Valószínű nem fájt neki nagyon,mert nem sírt"
2015. febr. 13. 16:05
 6/12 anonim ***** válasza:
miért nem kérsz új bírót?
2015. febr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá.Viszont ezek egy brancsból vannak.Ismered "a mi kutyánk kölyke" kifejezést? Szinte bíztos vagyok benne,hogy nem tesz keresztbe a kollégájának.Nem fogja minősíteni a kolléga munkáját azzal,hogy rámutat,hogy hanyag munkát végez.Hallottam már a bírósági bűfében társalogni őket.Nem akarok magamnak több bajt.Max,ha meglessz az ítélet.
2015. febr. 13. 17:53
 8/12 A kérdező kommentje:
Érdekes ezügyben az is,hogy anyuka albérletében már harmadszor lessz "családlátogatás",hogy milyen körülményeket tud a gyermekeknek biztositani. Az,hogy énnálam milyen körülmények között tudnának lakni a gyerekek,még senki nem volt kiváncsi. Egyenlő bánásmód? Hát emberek,ez még nem jogállam,balkán!
2015. febr. 13. 17:58
 9/12 anonim ***** válasza:

miért nem használod ki a jogaidat?

most komolyan, inkább idejössz pocskondiázni a nőket, ahelyett, hogy próbálnál kihasználni minden lehetséges kiskaput

2015. febr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez így nem igaz. Azért kerülnek nagyobb részt a nőkhöz a gyerekek, mert eleve úgy indulnak neki a párok, hogy akkor anyánál a gyerekek és max. a gyerektartáson meg a vagyonon megy a vita.


[link]


"Ám a statisztika arról árulkodik, hogy a válás utáni "jó anyákról" és "rossz apákról" szóló előítélet a valóságban nem létezik. Dr. Grád András egykori bíró, pszichológus, jelenlegi alkotmánybíró és dr. Kőrös András, a Legfelsőbb Bíróság társelnöke a Pesti Központi Kerületi Bíróság ítéleteit vizsgálva arra jutott, hogy azokban az válóperekben, ahol nincs közös megegyezés, a gyerekek az eseteknek alig több mint a felénél kerülnek az anyjukhoz. Az apák küzdelme tehát korántsem annyira reménytelen, mint azt sokan gondolják. Viszont a megegyezéses ügyek 90 százalékában a gyerekek az anya védőszárnyai alatt maradnak. "



Tessék akkor küzdeni a gyerekekért, kérj új bírót, menj a gyámügyre.

2015. febr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!