Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz az, hogy hagyatéki...

Igaz az, hogy hagyatéki eljárásnál semmi sem mentesíthet az ügyvédi díj megfizetése alól és hogy az 50. 000 Ft? (További kérdés lent)

Figyelt kérdés

Valamint most olvastam, hogy "A hagyaték tárgyalás nélkül átadható,ha az örökhagyó után végintézkedés nem maradt, ilyenkor a közjegyző a hagyatékot tárgyalás nélkül is átadhatja.

Illetve ha csak egy törvényes örökös van.


Nos az én esetemben mindkettő igaz.Végrendelet nem volt és csak én vagyok egyedül megnevezhető örökös, csak engem a fenti szabályról "elfelejtettek" tájékoztatnia hagyatéki leltáron és a hagyatéki ügyemet elküldték egy, a hivatal által kinevezett ügyvédhez, aki többszöri megsürgetésemre végre fél év elteltével megszülte a hagyatéki végzést és most állítólag a rossz anyagi helyzetemre hivatkozva sem kaphatok mentességet az 50.000 Ft ügyvédi díj alól, mert állítólag a törvény erre nem ad lehetőséget.

Ha valaki tud, legyen szíves, adjon infót, mennyire helyes ez az egész eljárás, mert úgy érzem, lehet, hogy baleknek néznek.Nem szeretnék feleslegesen fizetni, ha nem muszáj.Ha valaki ki akarta használni a jogi járatlanságomat, inkább még próbálok lépni valamit.Jobb később, mint soha! Úgy tűnik tehát, hogy nem is kellett volna hagyatéki eljárás.Maffia rendszer próbál átverni?


2015. jan. 20. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ügyvédi díjat természetesen meg kell fizetni. Az alól bírósági eljárásban sem mentesít még a teljes személyes költségmentesség sem.
2015. jan. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, és hozzáteszem, hogy kizárt, hogy ügyvédhez küldték volna, aki "hagyatéki végzést szült"...

A közjegyzők járnak el hagyatéki ügyekben, nem ügyvédek. A közjegyzői díjat is természetesen meg kell fizetni.

2015. jan. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez a bizonyos személy, akihez hagyatéki leltár után a hagyatéki ügyemet küldték, hogy megcsinálja a hagyatéki végzést, ügyvédként van feltüntetve.Ki is van írva kapun, hogy Dr XY, ügyvéd.Meg amúgy sem ez a személy a városi jegyzőnk.És legalább valami haladékot, vagy részletfizetést lehet kérni, vagy mi van, ha valaki nem tud azonnal kiperkálni 50.000Ft ot, mert a mai világban ez nem ritkaság, nekem, sajnos kb ennyi a havi bevételem momentán.Persze az ügyvédnek biztos nagyobb szüksége van erre a pénzre, mint nekem....
2015. jan. 21. 08:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy ügyvéd, ez értelmetlen, értsd már meg...

(Vagy rosszul írtad le a helyzetet.)


A közjegyzőnek kell ilyenkor csak fizetni, és rajta múlik, engedélyez-e részleteket.

2015. jan. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg közjegyző, bocs, összekevertem.
2015. jan. 22. 18:51
 6/6 anonim ***** válasza:
A részletfizetés lehetőségéről érdeklődj a közjegyzőnél. Szoktak azért engedélyezni (szerintem max. két-három részletben).
2015. jan. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!