Igaz az, hogy hagyatéki eljárásnál semmi sem mentesíthet az ügyvédi díj megfizetése alól és hogy az 50. 000 Ft? (További kérdés lent)
Valamint most olvastam, hogy "A hagyaték tárgyalás nélkül átadható,ha az örökhagyó után végintézkedés nem maradt, ilyenkor a közjegyző a hagyatékot tárgyalás nélkül is átadhatja.
Illetve ha csak egy törvényes örökös van.
Nos az én esetemben mindkettő igaz.Végrendelet nem volt és csak én vagyok egyedül megnevezhető örökös, csak engem a fenti szabályról "elfelejtettek" tájékoztatnia hagyatéki leltáron és a hagyatéki ügyemet elküldték egy, a hivatal által kinevezett ügyvédhez, aki többszöri megsürgetésemre végre fél év elteltével megszülte a hagyatéki végzést és most állítólag a rossz anyagi helyzetemre hivatkozva sem kaphatok mentességet az 50.000 Ft ügyvédi díj alól, mert állítólag a törvény erre nem ad lehetőséget.
Ha valaki tud, legyen szíves, adjon infót, mennyire helyes ez az egész eljárás, mert úgy érzem, lehet, hogy baleknek néznek.Nem szeretnék feleslegesen fizetni, ha nem muszáj.Ha valaki ki akarta használni a jogi járatlanságomat, inkább még próbálok lépni valamit.Jobb később, mint soha! Úgy tűnik tehát, hogy nem is kellett volna hagyatéki eljárás.Maffia rendszer próbál átverni?
Ja, és hozzáteszem, hogy kizárt, hogy ügyvédhez küldték volna, aki "hagyatéki végzést szült"...
A közjegyzők járnak el hagyatéki ügyekben, nem ügyvédek. A közjegyzői díjat is természetesen meg kell fizetni.
Nem lehet, hogy ügyvéd, ez értelmetlen, értsd már meg...
(Vagy rosszul írtad le a helyzetet.)
A közjegyzőnek kell ilyenkor csak fizetni, és rajta múlik, engedélyez-e részleteket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!