Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy betörönek mondjuk...

Ha egy betörönek mondjuk betöröm a fejét, akkor az bűncselekmény?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy elkergethetem a házamból, de mivan, ha megtámad, és úgy jön ki, hogy betöröm a fejét, vagy ilyesmi? Van aki azt mondta van olyan törvény, hogy a betöröt, megsebezhetem a házamon belül, hogy elmeneküljön, de ha utána megyek, és akkor csinálok vele valamit, akkor én vagyok a hibás, mert az már nem önvédelem. Vagy mit mond a törvény arra, ha a betöröt, megverem?
2010. febr. 7. 16:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ha bemész valakinek a kertjébe engedély nélkül már az is magánlaksértés. 2 év börtön járhat érte.
2010. máj. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ha betörőt fogsz, jobban jársz ha eltemeted. Mert különben téged visznek be. Ez komoly.
2010. máj. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
... magamból kiindulva, biztos azt tenném. Szerintetek miért kötelez az önkormányzat arra, hogy külterületen építkezni tudjál, a teleknek 3200 m2-nek kell lennie minimum? Hát azért, hogy legyen hová temetned a betöröket....
2010. máj. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Emlékezzetek arra az emberre aki áramot vezetett a kerítésébe hogy megvédje a magántulajdonát. Mi lett az eredmény? Meghalt a betörő az áramtól, a csávót meg ha jól tudom elítélték. Úgy tudom, hogy önvédelemből bánthatod őt, de ne úgy hogy halált okozz neki.
2010. máj. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A mendemondák, mítoszok, legendák és morgolódások helyett nézzük meg, mit mond a törvény, szerintem teljesen világos, egyértelmű és érthető:


29.§ (1) Nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személyei, javai vagy közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2) Nem büntethető az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból túllépi.

(3) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.

29/A. § Nem büntethető, aki a saját, illetőleg a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzéséhez szükséges védelmi eszközt alkalmaz, ha az az élet kioltására nem alkalmas, és annak folytán a jogtalan támadó szenved sérelmet, továbbá ha a védekező a sérelem elkerülése érdekében mindent megtett, ami tőle az adott helyzetben elvárható volt.

2010. máj. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ha egyelnő, vagy alacsonyabb rendű fegyvert használsz, nem.

Kézzel betörheted ha nincs fegyvere, kése van, vagy pisztolya, baseball ütővel viszont már nem, akkor sem, ha kése van.

2010. máj. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Előző voltam, még egy apróság: ha te értesz valamilyen harcművészethez, ő meg nem, a feltételek akkor sem egyennlőek, te leszel bűntetve.


Mindenesetre akkor ezek után én kiíroma akapura, hogy aki illetéktelenül hatol be, azt agyonverem..

2010. máj. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Leszedem a falról a díszkardomat és a betörőbe belevágom.
2010. máj. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
És a rendőrségnek miköze van ahoz, hogy tanultam-e harcűvészetet? És, mivan ha csak megijedtem, és reflexből hozzávágtam egy széket? Különben meg ha járok önvédelemre, nehogymár ne használhassam, azt amit tanultam, arra, hogy megvédjem magam, és a saját tulajdonom...
2010. máj. 20. 15:56
 20/22 anonim válasza:

Egyet ertek veled, en is szivesen eltornem a kezet/labat annak aki az en hazamat akarja kirabolni..En biztos onvedelmere hivatkoznek, vegulis kinek fognank hinni??

Pl: alszol es ejszaka valaki betor hozzad , te meg onvedelmbol eltorod a kezet.. vegulis nincs szemtanu csak Te meg a bunozo, en biztos hogy neked hinnek!!

2010. máj. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!