Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy betörönek mondjuk...

Ha egy betörönek mondjuk betöröm a fejét, akkor az bűncselekmény?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy elkergethetem a házamból, de mivan, ha megtámad, és úgy jön ki, hogy betöröm a fejét, vagy ilyesmi? Van aki azt mondta van olyan törvény, hogy a betöröt, megsebezhetem a házamon belül, hogy elmeneküljön, de ha utána megyek, és akkor csinálok vele valamit, akkor én vagyok a hibás, mert az már nem önvédelem. Vagy mit mond a törvény arra, ha a betöröt, megverem?
2010. febr. 7. 16:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ha rajtakapod a házad területén úgy kell megsebezni, hogy ne tudjon elmenekülni. Még jó hogy nem te fogsz még futni is utána. Ha ez nálad történik, akkor bármi is van ő támadott meg téged és kész.
2010. febr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%

talán még azért is megbüntetnek ha megbotlik, vagy megsérül a birtokodon. és valóban minden külső segítség nélkül.

meg ha megakadélyozod a rablásban, meggátolod hogy elmenjen, ezzel még a személyes szabadságágában is korlátozod.

mig várjrátok a rendőrséget, nehogy megkínáld kávéval, mert miattad kap inkfartust. azt is rádverik.

szomorú de ez a helyzet.

2010. febr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
Ha a betörőnek betöröd a fejét, akkor a betörők betörőjévé válsz :)
2010. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha a betörőt megfogod, nem személyes szabadság megsértése, minden állampolgár visszatarthatja a rendőrök kiérkezéséig. egyébként jól gyomorszájon kell rúgni/ütni, ott nem igazán látszik :)

De ha összevered akkor tényleg te leszel a hibás egy jó kis testi sértésben

2010. febr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Jogszabály ide vagy oda - ha hozzánk betör valaki, azt kinyírom egy az egybe.
2010. febr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

olvasgasd a válaszokat! sztem választ kapsz a kérdésedre

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__64916..

2010. febr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
45%

A magyarországi rendszer szerint neked semmihez sincs jogod, csak a bűnözőknek vannak jogai. (Ennek oka: bűnözők alkották a jogrendszert.) Ha bántalmazod, akkor téged fognak büntetni, főleg ha kisebbségi a betörő.


Mit tehetsz? Akadsz fel magad, átadva helyedet a "kiválasztott fajnak", vagy költözz el egy nacionalista országba, vagy kuruc.info!

2010. febr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%
16:55ös látom nagyon sokat tudsz a jogrendszerről.. melyik jogi egyetemet végezted el?
2010. febr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Tök mindegy miylen a jogszabály, így is úgyis az fog kijönni, hogy te szopsz.

Én írtam hogy kinyírnám a betörőt. Legalább akkor szopjon más is.

2010. febr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
58%

Azt csinálhatsz a betörővel, amit akarsz, ha ki van írva a kapuajtóra, hogy mik lesznek a következményei. Ha azonban nem jelzed előre, akkor te vagy a hibás.


Tehát pl. ha jön a betörő, a kutyád megharapja, de nincs kiírva, hogy harapós a kutya, akkor te vagy a hibás, mert nem írtad ki.


Ez egy ilyen ország.


Texasban, aki az engedélyed nélkül a földedre lép, lelőheted a p_csába.

2010. máj. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!