Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anya nevén van 33 millió ft...

Anya nevén van 33 millió ft adósság a házra, mit tudok tenni, hogy ne maradjon rajtam semmi? Valami kibúvó?

Figyelt kérdés

2008-ban vettek fel a mostani férjével 16 millió svájci frank alapú hitelt házépítésre 20 évre!

A törlesztőrészlet 73.000 ft volt havonta, viszont mostanra màr 235.000ft, amit nagyon nehezen tudnak kofizetni, néha el is maradnak 1-1 havival!

Az öröklés 2-2(összesen 4) gyerek nevén van, a ház értéke most kb 30 millió ft. Én öröklöm a ház 1/3-ad részének a felét!

Most kezdem az egyetemet, nem szeretnék örökölni se pozitív dolgot, se negatívot, nem szeretnék senki után fizetni semmit!

Hajlandó lennék már most lemondani minden örökségemről az anyai részről, legyen az bármilyen előjelű...


Elmentem egy ügyvédhez és azt mondta, hogy ezzel egyáltalán nem kell foglalkozni, bármi történik, az örökösödési szerződés előtt nyilatkozni kell, hogy legyen bármi a papíron, lemondok róla és moshatom kezeim...

20 évesen jó nagy baromságnak gondolom, ráadásul elkért egy 10 perces beszélgetésért 10 ezer ft-ot...

Persze nem akarom kétségbe vonni a szavait, de elég hihetetlennek tűnik!


Mi lehet ennek a megoldása?

Mit tegyek?

Nem szeretném, hogy egy esetleges szörnyűség után úgy kezdjem az életem, hogx több millió adósságom van, viszont 15 év múlva már jó esetben nem fogok rászorulni egy esetleges 5 milliós örökségre.


2015. jan. 14. 22:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Lemondasz az örökségről oszt kalap.
2015. jan. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 BlackSword ***** válasza:

Először is kár volt ügyvédhez menned... Na mindegy... Annyi idő van még hátra, és ki tudja mit hoz a sors...


De most még nem tudsz lemondani semmiről sem... Mivel nincs is miről... És adóságot is csak a részesedés mértékéig örökölsz... Ebben ez esetben 5,5 milliót... Ha lemondasz róla, akkor viszont mindenről lemondasz... De majd ha ott leszel eldöntöd...

2015. jan. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 tomala ***** válasza:
100%
Az előbb írtam le, de akkor mégegyszer: lemondani most is tud, sőt, csak most tud, amíg még él az örökhagyó. Lemondani nem csak egész hagyatékról lehet. Visszautasítani csak a halál után lehet, és csak az egész hagyatékot.
2015. jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!