Anya nevén van 33 millió ft adósság a házra, mit tudok tenni, hogy ne maradjon rajtam semmi? Valami kibúvó?
2008-ban vettek fel a mostani férjével 16 millió svájci frank alapú hitelt házépítésre 20 évre!
A törlesztőrészlet 73.000 ft volt havonta, viszont mostanra màr 235.000ft, amit nagyon nehezen tudnak kofizetni, néha el is maradnak 1-1 havival!
Az öröklés 2-2(összesen 4) gyerek nevén van, a ház értéke most kb 30 millió ft. Én öröklöm a ház 1/3-ad részének a felét!
Most kezdem az egyetemet, nem szeretnék örökölni se pozitív dolgot, se negatívot, nem szeretnék senki után fizetni semmit!
Hajlandó lennék már most lemondani minden örökségemről az anyai részről, legyen az bármilyen előjelű...
Elmentem egy ügyvédhez és azt mondta, hogy ezzel egyáltalán nem kell foglalkozni, bármi történik, az örökösödési szerződés előtt nyilatkozni kell, hogy legyen bármi a papíron, lemondok róla és moshatom kezeim...
20 évesen jó nagy baromságnak gondolom, ráadásul elkért egy 10 perces beszélgetésért 10 ezer ft-ot...
Persze nem akarom kétségbe vonni a szavait, de elég hihetetlennek tűnik!
Mi lehet ennek a megoldása?
Mit tegyek?
Nem szeretném, hogy egy esetleges szörnyűség után úgy kezdjem az életem, hogx több millió adósságom van, viszont 15 év múlva már jó esetben nem fogok rászorulni egy esetleges 5 milliós örökségre.
Az ügyvédnek igaza van.
Még nincs is örökség. Miről mondanál le? Lehet, nem is lesz. Lehet eladják, leég, elviszi a manó, kitudja.
"20 évesen jó nagy baromságnak gondolom"
Ez a te dolgod, hogy minek gondolod, de attól semmi nem változik.
Szuper, köszönöm, hogy ennyien megerősítettetek!
Azért gondoltam, mert ennyi erővel, a hagyatéki eljárásnál meghallgatom, hogy mennyi pozitív és negatív adósságom van és utána eldöntöm, hogy kérem-e vagy sem.
Így az összes adósság az államra maradna..
Ők miért vállalnák az adósságot?
Mindenki lemondana róla...
Ha mindenki lemond az örökségről, avagy visszautasítja (valószínűleg így lesz), akkor a végső törvényes örökös az állam. Az állam nem mondhat le az örökségről.
Egyébként ha megvárod az örökség megnyílását (azaz az örökhagyó halálát), akkor te sem "lemondasz" az örökségről, hanem "visszautasítod". A kettő között az a különbség, hogy lemondani az örökség megnyílása előtt lehet, méghozzá az örökhagyóval kötött szerződésben, visszautasítani pedig az örökség megnyílása után egyoldalú nyilatkozatban.
Visszautasítani tehát sokkal egyszerűbb. Viszont olykor a lemondással jár jobban az ember, azzal ugyanis esetleg a hagyaték bizonyos részeit meg lehet szerezni, míg visszautasítani csak az egész hagyatékot lehet.
De erről olyan jogásszal tudnál konzultálni, akinek ez a szakterülete (nekem sajnos nem), és nem egy olyan kutyaütővel, aki helyzet részletes feltárása, és valódi megoldás keresése helyett 10 percet szán a témára.
A valódi ügyvédi munka tényleg pénzbe kerül, viszont egy igazi ügyvéd nem kér pénzt egy rövid, alapvető felvilágosításért, abban a reményben, hogy ezzel elnyeri a bizalmad, és megbízod azzal, hogy dolgozza ki, melyik a helyes megoldás, illetve, hogy később is hozzá fogsz fordulni minden megbízással.
Ez viszont olyan ügyvéd lehetett, amelyikből 12 egy tucat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!