Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kerülhetne a nagyszülei...

Hogyan kerülhetne a nagyszüleim tulajdonában lévő garázs a legkevesebb költséggel a szüleim birtokába?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim oda akarják adni a garázst (különálló épület egy garázssoron, nem tartozik a házhoz amiben laknak) az apukámnak, aki az ő fiuk.


Azt hallottam hogy családon belül lehet illeték és adó (?) nélkül lakást ajándékozni, egy évben egyszer.

De nem tudom hogy ez mindenféle ingatlanra vonatkozik, vagy csak lakóingatlanra.?


Az is felmerült hogy én kapjam, de nem tudom hogy unokának is lehet e ajándékozni vagy csak közvetlenül a gyereknek.


Szóval ebben kéne egy kis segítség. Mibe kerülne mindennel együtt egy ilyen tranzakció (illeték, adó, stb.)? Kinek adhatják a tulajdonukban lévő garázst?


2015. jan. 6. 18:44
 1/1 kovpet ***** válasza:
Tudtommal egyeneságon illetékmentes az ajándékozás, de az ilyesmihez úgyis kötelező az ügyvédi közreműködés, kérdezzétek meg az ügyvédet.
2015. jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!