Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van egy ház, amelyikben...

Ha van egy ház, amelyikben egyik félnek 3/5-öd, másiknak 2/5-öd része van, de egyik em akarja eladni, mert magának szeretné, akkor mi a megoldás?

Figyelt kérdés
A két fél nincs jóba. Megegyezni nem tudnak. Így mi a megoldás, hogy valami mégis csak történjen? Engedni egyik sem fog.
2014. dec. 9. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha engedni nem fog senki, akkor azé lesz, aki tovább él.
2014. dec. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tomala ***** válasza:
74%

Van egy olyan dologi jogi pertípus, hogy közös tulajdon bírói megosztása. Ennek pont az a lényege, hogy a sarokba szorult tulajdonostárs tulajdonjogának értéke ne legyen a vécépapírral egyenlő.

Az a fél, amelyik szabadulni akar tulajdonrészétől, keresetet ad be a bíróságon, a tulajdon megosztását kérve. Az ítélet háromféle megoldást tartalmazhat: Ha az ingatlant természetben meg lehet osztani (pl. egy üres telek, arányosan kettéválasztható épület, stb.), akkor a bíróság elsődlegesen e mellett dönt. Ha ez nem lehetséges, az egyik tulajdonostárs megvásárolhatja a másik részét. Ha ezzel nem kíván élni senki, az ítélet az ingatlan eladására kötelezi a feleket, és a vételáron kell osztozni.

A fenti háromból a bíróság nem választhat olyan megoldást, amit mindkét fél ellenez.

2014. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Itt az a felállás, hogy mindkét fél magáénak akarja. Akkor marad az, hogy amelyik ág hamarabb kihal, azé lesz? Igazság szerint ha az egész ház a felértékel árba menne, az egyik fél hajlandó lenne belemenni, de a többségi tulaj nem kívánja, csak a felértékelt rész feléért megvásárolni. Annyiért meg a kisebb részben tulajdonos is meg kívánná venni. Így tulajdonképpen a többségié a több jog, mert egy-két húzással még kevesebbet adhat a kevesebb tulajdonrészűnek. Elég mocskos dolog, főleg testvérek között, és nem is állok sehova, de ha a saját érdekemet nézem, akkor meg nekünk kellene megszerezni, hisz később úgy is az enyém lenne.
2014. dec. 9. 15:35
 4/7 anonim ***** válasza:

A második válaszához annyit tennék hozzá, hogy itt a közös tulajdon megszűntetéséről van szó és nem megosztásáról (pont az a gond, hogy meg van osztva), amúgy rendben van amit írt.


"Itt az a felállás, hogy mindkét fél magáénak akarja"


Akkor patt helyzet van. A bírósági ügy folytán árverezés lehet belőle, amin nyilván mindkét fél rész vehet. Elég idióta megoldás lenne, tekintve a perköltséget és az árverezési költségeket. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a felértékelt ár gyakran egy vicc, anyukám örökölt egy házat közösen másokkal, amit kb. 27 millióra értékeltek a hagyatéki eljárás folyamán, az ingatlanos meg azt mondta, hogy már az csoda lenne, ha 17-ért elmenne, mert egy romhalmaz és vizes.

2014. dec. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez 4 millióra van felértékelve, úgy, hogy egy lakható ház, összközműves telek, belvárosban, ráadásul jó nagy telek. Egy 3-400 m2-es telek 6-7 millió, ez 1100 m2-es. ÚGyhogy a 4 millió egy lópikula ár érte.
2014. dec. 9. 21:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha mindkét tulajnak van örököse, nem értek semmit azzal hogy vártok, ki hal meg előbb. Lakik most ott valaki? Költözzön oda a szülőd aki örökölt belőle vagy te, hisz tulajként joga van. Vagy adja ki albérletbe a részét. Hátha akkor mégis eladja a másik :-) . Ha nem megy, gondoljátok meg, megéri várni a semmire? Kérjétek bíróságon a közös tulajdon megszüntetését és ha nem fizet ki a másik árverezés lesz. Akkor viszont lehet te is megvehetnéd a házat-nem tudom családtagok licitálhatnak-e .
2014. dec. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak sajnos mint kiderült, 4/5-öd 1/5-öd a felállás, a másik fél javára. Mert az 1/5 amit úgy votl megvesznek, azt a másik fél megvette, a tudtunk nélkül. :/ De mostmár csak azért sem fogunk engedni!
2014. dec. 15. 18:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!