Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha Apukám elhunyt, nekem, a...

Ha Apukám elhunyt, nekem, a gyereknek kell eltemetni? Mit mond a jog?

Figyelt kérdés

Nem tartjuk a kapcs-ot.

Csak vér szerint az Apám.


2010. jan. 29. 13:03
1 2
 1/14 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne, nekem még él az édesapám, de ilyen helyzetben vagyok én is. Jó, hogy feltetted a kérdést:)
2010. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem "kell" eltemetni. Általában azok szokták, akikkel tartja a kapcsolatot mindennapi szinten. Ha senki nem temetteti el, akkor az állam temeti.
2010. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

13.44 vagyok. Megvan a pontos törvényi megfogalmazás:


20. § (1) A temetésről sorrendben a következők kötelesek gondoskodni:


a) aki a temetést szerződésben vállalta;


b) akit arra az elhunyt végrendelete kötelez;


c) végintézkedés hiányában az elhunyt elhalálozása előtt vele együtt élő házastársa;


d) az elhunyt egyéb közeli hozzátartozója [Ptk. 685. § b) pontja] a törvényes öröklés rendje szerint.


(2) Ha temetésre kötelezett személy nincs, ismeretlen helyen tartózkodik, vagy a kötelezettségét nem teljesíti, a temetésről az elhalálozás helye szerint illetékes települési önkormányzat (fővárosban a kerületi önkormányzat) - jogszabályban meghatározott határidőn belül - gondoskodik.


Forrás: [link]

2010. jan. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az milyen ha az önkormányzat temeti? Hamvasztják és nem lesz sírja?
2010. jan. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az önkormányzat elhamvasztatja és felszólítja az elérhető hozzátartozót az urna átvételére.
2010. jan. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem kötelező az elhunytat temetni sírhelyen. Elhamvasztás után az urnát haza is lehet vinni, vagy szétszórni a hamvakat.
2010. jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Én tuti eltemetem az enyémet, ha muszáj, még a sírt is én ásom meg. Amennyit gürcölt, szenvedett, és tűrt, nem is lehetne őt kevésbé szeretni. Én temetném el, függetlenül a jogtól...
2010. jan. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az enyém letojta a képünket, bántott, míg velünk volt, télen 7 fok volt a lakásban, mikor anyum végre elköltözött tőle velünk...

szóval nem akarom és nem is tudom eltemetni, ezért kérdeztem.

2010. jan. 29. 19:43
 9/14 anonim ***** válasza:
Szóval, mint fentebb linkelték, 20. § (1) d szerint bizony neked kell ha a végrendelet mást nem mond.
2010. febr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Megélni is alig van pénzünk, nemhogy több száz ezer forint temetni. Ne higgye senki, hgoy azért mert van net, van pénz is. Tényleg nincs...
2010. febr. 2. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!