Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van értelme Maon egyáltalán...

Van értelme Maon egyáltalán pert indítani a Korm. Hivatalok valamely szerve ellen, vagy ez a mai Fideszes rendszerben teljesen esélytelen?

Figyelt kérdés

Egy (jogi) sérelem kapcsán az embernek megéri egyáltalán az energiát és pénzt ölni per indításába, ha állami szervről van szó, vagy ez a mai elfideszesített bíróságok és közig. szervek rendszerében teljesen reménytelen?

Inkább takarítsa meg magának az ember a pénzt és időt, mert 100% felesleges még a legvilágosabb jogsérelem esetén is?


Mi a véleményetek?


Főleg gyakorló ügyvédek véleményére lennék kíváncsi persze, nem a fizetett fideszes kommentelőkre, de azért szívesen látok minden véleményt.



2014. nov. 13. 19:45
 1/5 A kérdező kommentje:
szintén aki naponta mozog a bíróságokon: eleve vesztésre van ítélve az ember egy perben, ha netán felmerül a bíróban az, hogy az adott peres fél nem fideszes?
2014. nov. 13. 19:47
 2/5 anonim ***** válasza:

Írd le a jogesetet, kérlek!

Melyik szakigazgatási szervénél, milyen ügyben?

A másodfokú kérelem is elutasításra került?

Mert van lehetőség bírói felülvizsgálati eljárásra - csak ehhez tudni kell a jogesetet.

2014. nov. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nézd, a konkrét esetet itt nyilvánosan nem szeretném leírni, volt már ebből gondom ....

De csak példa: legyen pl egy egészségbiztosítási szakigazgatási szerv, most azt ne is firtassuk, hogy jelenleg az I és II fok teljesen egy és ugyanaz (de még a látszatra se figyelnek vagyis nem érdekli őket, olyannyira h még az ügyintéző is ugyanaz a személy II fokon is), azaz csakis bírósági felülvizsgálat jöhet és csakis egyszer, ugye azt már nem lehet megfellebbezni.


Vagy a II. fokú közig szerv határozatát megtámadó bírósági felülvizsgálati döntést is meg lehet valahogy támadni? Az a gondom, hogy I. és II. fokon még csak érdemi vizsgálatról se beszélhetünk, megy az egymás kimosása, az ügy ferdítése (persze nem véletlenül), stb, azaz csakis bírósági úton várhatok egyáltalán tulképpen I. fokú ÉRDEMI kivizsgálást és döntést. Ezért vagyok kíváncsi nagyon arra, hogy mivel az rögtön jogerős és ott már nem lesz II. fok, az vajon mennyire elfogulatlan és mennyire objektív?


Avagy ha jól értelmeztem, netán a bírósági döntésnek is létezhet még ilyen esetben felülvizsgálati kérelme?

2014. nov. 14. 07:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Nos rendben, viszont érdemi ismertetés nélkül minősíteni sem tudom - de igen, annak olyan esetek, amikor az elsőfok vizsgálódik fellebbezést követően, és bizonyos esetekben van lehetőség érdemi vizsgálat nélküli elutasításra.


Amennyiben a másodfok is elutasít - 8 napos határidővel lehet a bírósági felülvizsgálati szakaszra terelni az ügyet.

2014. nov. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

oké, ha már itt tartunk, csak ez is egy nagy gondom, hogy az a bizonyos érdemi vizsgálat nélküli elutasítás is egy kész gumicsont, ha akarom, így, ha akarom amúgy ... lehet azt 150 módon értelmezni ...


De a fő kérdés az h a bíró mennyire független, ha állami szervvel szembeni perről van szó ...

2014. nov. 14. 21:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!