Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Orvos ellen van egyáltalán...

Orvos ellen van egyáltalán értelme pert indítani vagy még teljes egyértelműség esetén is már induláskor vesztett játszma?

Figyelt kérdés

Mert azt megtapasztaltam, hogy egymást úgy védik, hogy semmitől nem riadnak vissza.


De ha jogi útra terelődik, a bírók is egyértelműen az orvos pártján vannak, és egy mezei embernek teljes képtelenség valamit elérni ellenük? Vagy ott azért már legalábbis 50-50%-ról indulnak az érvek, ellenérvek?


2014. máj. 7. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Erről úgy általában nem lehet véleményt mondani, csak konkrét esetben. A mundér becsületének védelme mindenütt érvényes, ezért nem érdemes ezt az orvosokra kihegyezni. Ott is van ilyen, másutt is. Az viszont kétségtelen, hogy lehetnek olyan közállapotok, amikor nem lehet igazságot elérni. De erről közel sem az orvosok tehetnek.
2014. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Általánosságban szerintem van értelme, mert ha valóban bebizonyosodik pl. egy orvosi műhiba, akkor a bíró nem hunyhat szemet, mert a saját presztizsét rontja vele. Az más kérdés, hogy az orvos milyen retorzióra számíthat. Általában az orvosi kamara nyom egy barackot a fejére, de az ritka, hogy visszavonnák az engedélyét. Pénzt az egészségügy nem igazán tud fizetni, szóval nagy kártérítést sem lehet várni.

Ezt tényleg konkrét esetben kell vizsgálni, és ügyvéddel konzultálni.

2014. máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez rendben, csak főleg az érdekelne, hogy egy mezei paciens vajon milyen esélyekkel száll perbe az orvossal szemben, azaz hogy orvos-jogász között is működik-e a nagy összetartás vagy ez kifejezetten az orvos-orvos viszonyban igaz-e csak. Mivel ez utóbbiban megtapasztaltam, hogy még hamisítani is képesek, csak hogy foggal-körömmel védjék a fajtájukat, és felmerül nyilván az orvosszakértő szükségessége a perben, ami viszont akkor el is dönti az egészet ....
2014. máj. 7. 17:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ügyvéd nem fog védeni egy orvost, hogy elveszítse a saját perét. A másik, hogy az ügyvéden is múlik, hogy az orvosszakértő tud-e kamuzni. Ha úgy kérdezik, hogy hibázott-e az alperes, akkor mondhatja, hogy szerinte nem. De ha úgy kérdezik, hogy mi a helyes kezelés, eljárás, a beteg leletei alapján milyen kezelést javasol, milyen veszélyeket lát és hogyan hárítaná el őket, akkor ebben nehéz kamuzni.


Amúgy a rendelőkben, kórházakban szokott lenni betegjogi képviselő, őt is megkeresheted egy konkrét ügyben.

2014. máj. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, köszi, a betegjogi képviselőhöz már volt szerencsém, és inkább nem is minősítem.

Egyrészt inkább én világosítottam fel őt pár dologról, másrészt abszolút lejtett az asztal, és valahogy mindig azt akarta kihozni mindenből, hogy "de akkor az orvosnak van igaza" ... Szóval tök jól hangzik, de az én többszörös tapasztalatom szerint egyáltalán nem mondható el róluk a függetlenség.

2014. máj. 8. 10:44
 6/6 A kérdező kommentje:
És igen, az ügyvédes gondolatmenetedben igazad van, na csak kérdés, találok-e olyan ügyvédet, aki hajlandó ügyet elvállalni orvos ellen. Mert ebben is volt már rossz tapasztalatom, amikor is biztosított megértéséről és hogy igazam van, stb, de aztán elnézést kért, hogy ő nem vállal orvos ellen semmit.
2014. máj. 8. 10:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!