Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eltörölték a vagyonadót?...

Eltörölték a vagyonadót? Miért? Nem a gazdagoknak kéne fizetniük? 3,8% helyett 4% az államháztartási hiány emiatt! Gondolom a szegényebbektől pótolják azt is!

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 19:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

23.25:

Ha nem ért még régen olyan sokat,akor a szomszéd miért 50-ért árulja?

Ja,hogy akkor nem szegény...a szívem szakad meg.

2010. jan. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
orulj,hogy torlik az adot.ha nem tetszik szavazz a jobbikra,majd ok emelgetik...
2010. jan. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
utolsó, ezt meg honnan veszed? ne keverj már feleslegesen..
2010. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ezt a házat amiben lakunk 30 évvel ezelőtt szülői segítséggel vettük. Azóta folyamatosan toldozgatjuk, foltozgatjuk, és még mindig nem mondhatjuk el, hogy kész van. Nem voltunk nyaralni, alig jártunk el szórakozni, elment a pénz az építőanyagokra. Szinte mindent, a falazástól kezdve a betonozásig, a palázásig, a vízvezeték szerelésig, a festésig mindent mi csináltunk saját kezüleg. A kalkulátor szerint 45 millát ér a házunk. (bank szerint akitől kölcsönt vettünk fel 23 M Ft) Én 1 éve munkanélküli vagyok, a házat 28 M Ft-os irányáron áruljuk, de érdeklődő sincs, nemhogy vevő.

Akkor mi most vagyonosabbak vagyunk, mint az az ismerősöm, aki panelban lakik, minden hétvégén sörözni járt a haverokkal, nyáron 2 hétre a balatoni nyaralójába költözött, a másik 2 hetet pedig valamelyik tengerparton töltötte? És mi vagyunk azok a kőgazdagok akik megérdemlik, hogy jól megadóztassák?

Pikantériája az egésznek, hogy nemcsak eladni nem tudjuk, hanem lassan fenntarani sem. Nem tudom miből fizettük volna ki az ingatlanadót, amit valójában már most is fizetünk, csak szolidabb kivitelben. (Érd)

2010. jan. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Igen vagyonosabb vagy.

Az más kérdés,hogy a haverod meg jobban élt-él,mert nem erőn felül építkezett.

Ennyi erővel aki mondjuk 20 éve gyöjt egy vitorlázóra,az is felháborodhatna,hogy hát ez miért luxus,amikor húsz éve nem volt nyaralni.

Szerintem az ingatlanadót négyzetméter alapon kellene bevezetni,meghatározni hány nm/fő,az ami luxus,akinek azon felül van ,fizessen.

2010. jan. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
nem az a baj ha valaki gazdag, hanem hogy megdolgozott érte kemény valódi munkával, vagy csak a privatizás hiénája.
2010. jan. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tehát, ha nincs igényem egy lakható házra, ha nyaralni járok, ha szórakozásra cseszem el a pénzem, akkor szegény vagyok. Ha a két kezemmel, az erőmmel a szabadidőmmel építkezek és van látható eredménye, akkor gazdag és az adózott jövedelemből megvásárolt téglák után is keményen adóznom kéne. Nem érzi senki ezt visszásnak? Ezen az alapon azokat is meg kéne adóztatni aki elsörözi, elutazza, elszórakozza a pénzét. Hisz maga a fizetés ennek is, annak is kb ugyanannyi, csak másra költötték. Mi ez ha nem arra ösztönzik az embereket, hogy ne legyen semmid, szórd el a pénzed. Ha mindenki így gondolkodna kiváncsi lennék kit adóztatnának meg és hányan járnának be segélyért, hisz semmijük sincs.

A vitorlásról meg csak annyit, hogy nem igazán kéne egy kalap alá venni egy házzal, ami lehet, csak az elhelyezkedése miatt ér annyit amennyit, pedig pár éve még egy elhagyatott hely volt és semmit sem ért, csak a sors úgy hozta, hogy felkapott hely lett. Úgy hiszem, hogy aki vitorlást vagy drága autót tud venni, az nem zsíroskenyéren kuporgatta össze az árát, de ha tiszteségesen megdolgozott érte és nem lopta, csalta össze a pénzét, azt is adózott jövedelemből vette.

Meggyőződésem, ha nem lenne ennyi ingyenélő, ennyi tisztességtelenül hatalmas jövedelemhez jutó, és az adók oda kerülnének ahová kell, nem kéne ilyesmivel győzködnünk egymást. Egyébként mint már említettem szívesen megszabadulnék ettől a "luxus" villától a megállapított össszeg alatt féláron, de a kutyának sem kell.

2010. jan. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!