Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő akkor, hogy ha...

Mi a teendő akkor, hogy ha valakinek a féltestvére ki akarja zárni a közös édesapjuk révén örökölhető vagyonból?

Figyelt kérdés
Édesanyám fiatal korában eltávolodott az édesapjától az új "mostoha" közreműködésének eredményeképpen. Jó pár évvel ezelőtt azonban az édesapja titokban újra felvette velünk a kapcsolatot. De mindig ő jött, mi nem kereshettük... Azonban elég idős és beteg volt már akkor is és egy jó ideje nem hallottunk felőle. A kérdésem az lenne, hogy egyáltalán van-e rá mód, hogy kiderítsem, hogy él-e még, mert elérhetőséget sajnos nem tudok, mert úgy vélem édesanyámnak joga van tudni, hogy mi történt a saját apjával. Másrészt azt sem tartom fairnek, ha igaz, amit gyanítok, hogy tudatosan ki akarják zárni az egyik gyereket a hagyatékból, mikor egész életében alig kapott valamit a saját családjától.
2010. jan. 21. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Már bocs de ha azt se tudjátok él vagy halott a rokon mit akkartok az örökségből? Amúgy egyenesági rokonokat a bíróság felkutatja nem zárják ki. Amúgy nem tudom mire vagy felháborodva, idős korában nem gondoztátok.
2010. jan. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Már meg ne haragudj, de véleményed a teljes történet hiányában eléggé elhamarkodott.

Először is én elsősorban szeretném megtalálni, de fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá.

Másrészt nem a mi hibánk, hogy nem tudunk róla. Szerinted nagyon jó dolog nekem, hogy az apai nagyszülőimet nem is ismertem, mert születésem előtt meghaltak. Anyai részről egyedül a nagypapám volt, akit az új családja "eltiltott" tőlünk. Nekem nagyon hiányzik/zott a nagyszülő az életemből.

És ami a gondozását illeti, szívesen megtenném, ha adnának rá lehetőséget. Azt se mondd, hogy ezek szavak, mert nem vagyok rossz ember, egy idősek házában dolgozom, ahol sok "pót" nagymamám és nagypapám lett.

Egyszerűen csak nem tartom jogosnak, hogy mindent elvennének édesanyámtól, akinek világ életében egyedül kellett boldogulnia, soha egy fillér segítséget nem kapott, a szeretetről nem is beszélve.

Másrészt volt a családban olyan haláleset, amit szintén évek múlva tudtunk meg az említett család végett. Így hogy lehetek akkor jó rokon??

Ha szerinted ez a viselkedés a korrekt és én vagyok elítélendő ember, akkor ezen nem tudok változtatni.

Amúgy édesanyám nem akar semmit már, annyira bántja ez a helyzet, nem hogy nem is akar beszélni róla. De te biztos átérzed ezt, mert téged is ütött vert a mostohád, és tizenévesen a saját lábadra kellett állnod, mert nem akartad tűrni a megaláztatást.. Én egész életem alatt egyetlen egy babát kaptam gyerekkoromban az egyetlen élő nagyszülőmtől, sosem lehettem vele, és nem azért mert anyám nem engedte. Utána 18 évesen találkoztam vele újra, de csak úgy hogy minden szerdánként bejött édesanyám munkahelyére.

És igen ebben a mai világban jól jönne egy kis segítség a megélhetéshez, ez sem titkolt szándékom, mert közalkalmazotti fizetésből remekül megtudunk élni. És a tényen ez nem változtat, hogy ennek ellenére nem én akarok kimaradni a gondozásból járó nyűgből, hisz nap mint nap ezt csinálom, csak nem rokonokkal.

A kérdésem mindössze annyi lenne, hogy mi a menete annak, hogy megtudjam, mi történt vele, amiért már nem szokott jönni hozzánk. Illetve annyi, hogy én úgy hallottam, hogy nem minden esetben értesítik a hozzátartozókat. Úgy tudom, hogy hivatalból nem kezdenek nyomozgatni rokonokat keresve, és az kizárt, hogy az új családja bevall minket.

2010. jan. 22. 05:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!