Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Családon belüli erőszak...

Családon belüli erőszak speciális esete?

Figyelt kérdés
Apámmal élünk egy egyszobás lakásban én(20) és bátyám. Apám kb 8-10 éve rendszeresen iszik és csinálja a műsort. Attól függetlenül, hogy be van-e baszva folyamatosan őrjöng. Amik történnek/ történtek: folyamatosan lopja a pénzünket, általunk vásárolt értékeket tesz tönkre, folyamatosan, szó szerint megállás nélkül szid, folyton megaláz a beszédével, életveszélyesen fenyeget, van hogy nekünk támad, és még nagyon hosszan sorolhatnám. Természetesen a rendőrség SEMMIT nem csinál. Az lenne a kérdésem, hogy ez családon belüli erőszaknak minősül-e, és ha igen, akkor föl lehet emiatt jelenteni, vagy tenni valamit, ami AZONNALI megoldást jelent?

#alkohol #gyerek #család #apa #erőszak #alkoholista #csládon belüli erőszak
2014. szept. 27. 14:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Miből vettétek a lakást, kérdező, ha alig húszévesek vagytok és nem dolgoztok?
2014. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
72%
Én 18 évesen otthagytam anyámat, miközben suliba jártam (érettségi) és egy kislányt is fenn kellett tartanom.... És lám, megy! Élünk és virulunk! :) Tehát szerintem a tanulás nem kifogás... :) Mindent lehet, csak akarni kell!!!!
2014. szept. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
72%
Anyjuké volt a lakás aki meghalt, és ők örökölték. Az anyjuk házasság előtt szerzett vagyona lehetett. A faternek haszonélvezeti joga lehet.
2014. szept. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
44%
Ha igy lenne utolso, esély nem lenne ra, hogy aza pa elkoltozzzon. Sot, o tehetne ki a gyerekeket.
2014. szept. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

"A faternek haszonélvezeti joga lehet."


Az elég nagy baj, ha van neki, mert akkor úgy penderíti ki a két fiát, ahogyan csak jólesik neki.


Kérdező, mik a pontos tulajdonjogi viszonyok? Apudnak van és ha van, mekkora részre van haszonélvezete?

2014. szept. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
A lakást örököltük. Árvaságiból élünk. Mégis milyen munkát tudnék vállalni??? Nincs haszonélvezete, de már írtam valahol, hogy ki lesz dobva. Az én kérdésem az volt, hogy felelősségre lehet-e vonni a tetteiért.
2014. szept. 27. 17:02
 17/23 anonim ***** válasza:
38%
Hogyhogy milyen munkát tudnál vállalni?? Elmész diákmunkára, vagy teljes állásba.
2014. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Amíg nem folyik vér, addig nincs miért... Vak komondorotok ugye nincs?
2014. szept. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%
Ha a tiétek a lakás, akkor ki tudjátok rakni. Ha diákok vagytok, akkor diákmunkából tudtok egyébként megélni, én is így csinálom egyetem mellett, és az összes kollégám is. Megjegyzem akinek még az árvasági is ott van a fizetése mellett, annak sokkal könnyebb, sokkal kevesebbet dolgoznak.
2014. szept. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Természetesen a rendőrség SEMMIT nem csinál."


Igen, mindig a rendőrség a hülye. Szerinted nincs millió hozzátok hasonló eset az országban? Nos elárulom neked, munkám során tapasztalom, hogy de igen, rengeteg van (nem rendőr vagyok). Mégis mit vártok a rendőrségtől? Tegye rendbe a családi ügyeiteket, amiket nektek kéne?

Ha azért lecsuknának valakit, mert iszik, élből az ország fele mehetne dutyiba. A fenyegetés és az erőszak persze bűn, de magánvádas indítványra. Feljelentettétek? Kértetek távoltartási végzést? Kétlem, mivel akkor be sem mehetne a lakásba, illetve nem kérdeznéd, fel jelentheted-e azért, amit csinál. Akkor mire fel intézkedjen a rendőr szerinted? Nagyon egyszerű elvárni mástól a segítséget, ha önmagatok ültök tehetetlenül. Ezer ilyen család van, mint ti: mikor feljelentést kéne tenni, akkor lapít, aztán futkos, mint a mérgezett egér, hogy hülye rendőr, nem segít...


Felnőtt emberek vagytok, van keresetetek, ha jól veszem ki a történetből. Miért éltek apátokkal abban az egyszobás lyukban? Ha így is a ti pénzeteken élősködik, gondolom, nem ő tartja fenn a lakást, hanem ti. Költözzetek albérletbe a bátyáddal, külön ettől az állattól. Én is ezt tettem, azóta nyugodt az életem.

2014. szept. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!