Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha változik az állandó lakcíme...

Ha változik az állandó lakcímem ki kell e jelentkeznem a régi címről, vagy az automatikusan megszűnik?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Átírják a lakcímkártyádat, ezzel az előző automatikusan érvényét veszti. A régi személyiben áthúzták és beírták, meddig volt az érvényes, és mikortól él az új.
2010. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, én is így tudtam. Ezért nem is értem a dolgot:

már egy éve megváltoztattuk az állandó lakcímünket (lakást vettünk) és a régi címünkön jelenleg élő tulajdonos lakcímfiktiválási eljárást indíttatott ellenünk, kaptunk egy végzést arról hogy a volt lakcímhez tartozó helyi önkormányzatnál 3 napon belül jelenjünk meg, meg valami büntetésről van benne szó. Ezért nem értem.

2010. jan. 21. 13:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem, mindegy, menjetek be és kiderül. Nem lehet nagy dologról szó, én fél éve jelentkeztem át és nem kellett a korábbiból kijelentkeznem, az okmányiroda csak adott új lakcímkártyát. Nem lehet egyszerre két állandó lakcímed, így minek kijelentkezned, ha papíron máshová bejelentkeztél?


Nem lehet, hogy valami régi cég, bank, vagy szolgáltató a korábbi címetekre küld ajánlatokat és erre az új lakó berágott és bejelentette az önkormányzatnál, hogy biztos valami rosszban sántikáltok? Tudod, csak puszta jóindulatból....

2010. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 állandó lakcíme lehet valakinek, így biztos a régit törlik. És a Te lakcímkártyádon lévő adatoknak kell az okmányiroda nyilvántartásában is lenni! Az egész család elintézte?
2010. jan. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18:02-es vagyok, egyébként én is kaptam még 4 év után is az előttem lakók nevére levelet, banktól.
2010. jan. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Az ügyben már annyit sikerült elintéznem, hogy elég ha bemutatom a jelenlegi lakcímkártyánkat, és elég ha beküldetem (anyósommal) a kisbabám miatt nem tudok ilyen ökörségek után rohangálni, férjem meg több száz km-re dolgozik. Az ügyintéző hölgy szerint a rendszerben nincs átírva a cím, érdekes módon mégis a jelenlegi címünkre hozta ma a póstás az általa küldött végzést.

Na már most kíváncsi vagyok hol hibáztak.

2010. jan. 21. 19:46
 7/7 anonim válasza:

6 éve vettünk egy lakást, ahol - különös tekintettel az első 3 évre - időnként rendőr látogatóink voltak. Természetesen kizárólag a hajnali órákban érkeztek. A lakás előző tulajdonosának fiát keresték. Dolgozó ember lévén szívemre vettem a dolgot, így megkérdeztem a rendőrt, hogy ha eddig nem találták ezen a címen, miért keresik sokadszorra is itt eme jóravaló fiatalembert.

A rendőr azt mondta, hogy nekik jelenleg is ez a cím szerepel a rendszerben, így ez után is itt fogják keresni. Ha engem ez zavar(???), kérjek az önkormányzatnál „kényszerkijelentést”.

Az önkormányzat, amikor e témában megkerestem, gyakorlatilag az arcomba nevetett, hogy micsoda butaság ez! Az eljárást „lakcímrendezésnek” nevezik, amelynek feltétele, hogy menjek be a népességnyilvántartóba, kérjem ki az előző tulajdonos fiának adatait, ezzel fáradjak vissza hozzájuk, majd fizessek az eljárás lefolytatásáért némi pénzt. Ennek nagyságára már nem emlékszem, de lényegtelen is. Én nem is értem, hogy a régi címeteken jelenleg élő tulajdonos hogyan tudta átverekedni magát a bürokrácia útvesztőin, de hogy ügyes volt, az biztos.

És persze azt sem értem, hogy miért nem vette fel veletek inkább a kapcsolatot, hogy normál úton rendezzétek a kérdést. Sajnos nekem erre nincs lehetőségem a fent említett úrral kapcsolatban, így máig jönnek behajtók, ilyen-olyan „vidám arcú” látogatók.

Tehát úgy tűnik, hogy vagy nem jelentkezett be máshová a fiatalember, vagy ha igen, a két szál nem futott össze. Ezt máig nem tudom. (Az hogy levelek mennek régi címre, ezzel nincs kapcsolatban, mert ahová nem jelented be, hogy elköltöztél, ott nyilván nem is tudnak róla.)

2010. jan. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!