Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megyek egy biciklivel az...

Ha megyek egy biciklivel az út szélén és elüt egy autó. úgy hogy az árokba esek akkor beperelhetem?

Figyelt kérdés

2014. szept. 6. 16:50
 1/8 anonim válasza:
Csak ha ő volt a szabálytalan
2014. szept. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És hogyha a feleségem volt mert megtudta hogy megcsaltam?
2014. szept. 6. 16:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyre izgibb ez a történet.
2014. szept. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És fájdalmas :'( :D
2014. szept. 6. 17:01
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

"És hogyha a feleségem volt mert megtudta hogy megcsaltam?"


Ebben az esetben nem zárható ki a szándékosság.

Könnyű testi sértésről beszélünk, ha a sérülések 8 napon belül gyógyulnak (nem árt az orvosi látlelet), ez csak akkor büntetendő, ha a sértett feljelentést tesz, súlyos testi sértésnél a hatóság hivatalból köteles eljárni!


A könnyű testi sértés csak szándékos elkövetés, míg a súlyos testi sértés gondatlan és szándékos elkövetés esetén is bűncselekmény, és büntetendő. A könnyű testi sértés büntetési tétele 2 évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés. A súlyos testi sértés bűncselekményét a törvény 3 évig terjedő szabadságvesztéssel bünteti.

Súlyosbító ok lehet az aljas indok vagy cél (pl. bosszú).

2014. szept. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fixme.

Viszont tudtommal közvádas a dolog.

Tehát ha megtörténik a bejelentés (nem is kell feljelentés) a hatóság automatikusan tőled függetlenül is nyomoz, és ha feljelentést tettél azt nem is vonhatod vissza már. (vagyis megteheted de a vizygálat zajlik tovább)


De ezt fixme.

2014. szept. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
52%
Eddigi eletem soran sok arkot lattam. Tele volt fuszalakkal. Szoval ha mar beleesel az arokba akkor szedj mar nekem egy viragot vagy fuszalat.
2014. szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
te beteg vagy :D :D ott fekszek és elkezdenék szedni szedni egy pár fűszálat ahelyett h segítségért kiáltanék :D :D
2014. szept. 6. 21:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!