Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetem, mert feljelent...

Feljelenthetem, mert feljelentéssel zsarol?

Figyelt kérdés
Azt mondta, ez a bizonyos illető, hogy feljelent és feltételt szabott, hogy akkor nem, ha. Ezzel ő szabálysértést követett el?

2014. aug. 14. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Igen, de tudod bizonyítani? Vagy csak elmonta, hogy feljelent majd.
2014. aug. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vagy azt mondta, térítsd meg a kárát, vagy jogi útra tereli az igényét. Ez megint nem zsarolás. Ha érted mi a zsarolás, akkor azért feljelentheted.
2014. aug. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kovpet ***** válasza:
Fenyegetni csak illegális dologgal tilos, a feljelentés nem ilyen. Ha veréssel fenyegetne, akkor az más helyzet lenne.
2014. aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
17%

Ne hallgass ezekre, valószínűleg egyik sem járt jogi egyetem közelében sem... Ha az említett "feltétel" haszonszerzésre irányul, akkor igen, ez zsarolás kísérlete.

Ha nem, akkor kényszerítés. Mindkét esetben tehetsz feljelentést (meg egyébként: bárki bármiért tehet feljelentést...), és természetesen nem kell bizonyítanod semmit; az az ügyész feladata, ha megtörténik a vádemelés.

2014. aug. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!