Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az információs rendszer...

Az információs rendszer megsértése?

Figyelt kérdés

"Az információs rendszerben lévő adatot jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Hogyha én készítettem a Facebook-fiókot és a hozzá tartozó email címet is, azonban nem az én nevemre szól, akkor mi alapján döntik el, hogy jogosulatlan felhasználójuk vagyok-e a fenti fiókoknak?



2014. júl. 22. 11:12
1 2
 11/15 anonim válasza:

a levél szerint a BTK 2012 . évi C. törvény 423 § (1) bekezdés a) és c) pontjába ütköző és minősülő információs rendszer megsértésének vétsége megalapozott gyanúja miatt adták át a nyomozati anyagot az ügyészségnek.

Ebben a személyiségi jogok megsértése ebben nincs benne!Hangsúly azon van,hogy Én csináltam ,Én regisztráltam is a mail címet is Én alkottam hozzá!Magaménak gondoltam a fiókot és lett volna rá alkalma h jelszót váltson...akkor az ügyészség mi alapján dönti el hogy jogosulatlanul léptem e be?!:)

2014. júl. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Akkor most a kérdező kérdező vagy hozzászóló vagy 8 profil van:-)
2014. júl. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Délelőtt mikor megkaptam a levelet,nem volt regisztrációm az oldalra,majd regisztráltam de várjak a kérdés feltevésével még 15 percet...na itt kértem meg a fiamat,hogy a saját nick neve alatt kérdezzen meg titeket,és utólag olvastam,hogy saját problémájaként írta le a esetet...
2014. júl. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Magaménak gondoltam a fiókot"


Egészen pontosan milyen alapon gondoltál magadénak egy nem a te nevedre szóló fiókot? Te hoztad létre? Na és. Létrehoztad, átadtad neki. A jelszó ismerete önmagában nem jogosultság.


@5

" A facebook nem alkalmas az információk feldolgozására"


Te olvasd már el a törvényt! Egyrészt a Facebook nagyon is alkalmas rá (Tudsz keresni a Facebookon? Igen, akkor pedig igenis feldolgozza a tárolt adatokat.), másrészt az adatnak magának kell feldolgozhatónak lennie a törvény megfogalmazása szerint.

2014. júl. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14-es a google keresőben is tudsz keresni, ettől még a google keresője nem információs rendszer. A rendezett tárolás, csak a későbbi feldolgozást segíti. Különbség van tárolás és feldolgozás között. Az egyik olyan, hogy abécében vannak a könyvek a polcon, a másik az hogy bele is olvastam, vagy írtam ki belőle valamit.


A facebook hirdetési rendszeréről pl. ami profilozáson alapulhat, nem tudod a működését. Nem tudod milyen információt használ, akkor pedig bizonyísd be te, hogyan működik. Az üzleti titoknak számító dolgok nehezen bizonyíthatók, mert a tulajdonosa ellenérdekelt. Meg nincs is hazánkban, szóval aligha kényszerítheted.


A rendszer határának kérdését nem is feszegetve, nevezetesen milyen jogosultsági garanciák vannak? Kamu nevek alatt létrehozhat valaki több profilt, ez nem rendszer, ez káosz. Ebben az esetben nem tudod megnevezni a jogosultságát, mert a rendszeren belül egy fiókhoz több embernek van alaphelyzetben hozzáférése. Miért a nevet részesíted előnyben (ami nem egyértelmű magában), az email címmel szemben?

2014. júl. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!