Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az információs rendszer...

Az információs rendszer megsértése?

Figyelt kérdés

"Az információs rendszerben lévő adatot jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Hogyha én készítettem a Facebook-fiókot és a hozzá tartozó email címet is, azonban nem az én nevemre szól, akkor mi alapján döntik el, hogy jogosulatlan felhasználójuk vagyok-e a fenti fiókoknak?



2014. júl. 22. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Sehogy. De ha gyanúsan viselkedsz akkor ha valamelyik moderátornak meg akad a szeme rajtad és úgy ítéli meg hogy kamu profil akkor törölhetik.
2014. júl. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

És az ügyészség mi alapján dönt? A rendőrség már átadta nekik az ügyet, vádemelési javaslattal...

2014. júl. 22. 11:19
 3/15 anonim ***** válasza:

Ja hogy már itt tart az ügy?

Szerintem max felfüggesztettet kapsz érte.

2014. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, már itt tart...

Konkrétan egy Facebook-fiókról van szó, ami a volt párom nevén van, de én készítettem a hozzá tartozó email címmel együtt.

2014. júl. 22. 11:43
 5/15 anonim ***** válasza:

Olvassátok már el a törvényt:

"E § alkalmazásában adat: információs rendszerben tárolt, kezelt, feldolgozott vagy továbbított tények, információk vagy fogalmak minden olyan formában való megjelenése, amely információs rendszer általi feldolgozásra alkalmas, ideértve azon programot is, amely valamely funkciónak az információs rendszer által való végrehajtását biztosítja."

Kiemelve azt a részt, hogy "amely információs rendszer általi feldolgozásra alkalmas". A facebook nem alkalmas az információk feldolgozására, csak tárol adatokat amelyet emberek dolgoznak fel jogosultság nélkül, tehát nem információs rendszer. Tehát a paragrafus nem alkalmazható.

2014. júl. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Valóban? :O Ez mennyire biztos?
2014. júl. 22. 11:53
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen egyértelmű a magyar nyelv szabályai szerint. A bírók néha ragazkodnak a korábbi hibás értelmezésükhöz, de ezt leszámítva evidens. A vádnak kellene bizonyítani, hogy a facebook alkalmas az információ feldolgozására, amit megadsz. Ez viszont nem fog menni, mert technikai akadályai vannak, meg nem is érdekük elmondani.
2014. júl. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Király, köszönöm szépen! Nagyon sokat segítettél!
2014. júl. 22. 12:40
 9/15 anonim ***** válasza:

Biztosan társul hozzá más bcs vagy valami más tényező. Azért ne gondoljuk már azt, hogy ott "tiszt buták" ülnek a gyakkérdéseken meg tökre egyértelmű, hogy jogtalanul járnak el:-)


Ennél azért részletesebb lehet az ügy, meg ki tudja ki milyen módon élt vissza

2014. júl. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Téged simán elmeszelnek az új Btk. szerint, de nem ennek a paragrafusnak az alapján. Ez konkrétan az állami, önkormányzati és hasonló rendszerek hackelése ellen van.


Viszont például a személyiségi jogok megsértése miatt hunyó vagy.

2014. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!