Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan cselekedjek, ha a...

Hogyan cselekedjek, ha a perköltséget a vesztes fél nem fizette ki időre a részemre?

Figyelt kérdés
Áprilisban zárult egy gyerektartásos perem,ahol én lettem a nyertes fél.Azóta megkaptam az első illetve a másodfok jogerős ítéletét is.A másodfok 15 napon belül kötelezte a vesztes félt arra,hogy fizessen meg nekem 6350 Ft-ot és 30 napon belül pedig 31.000 Ft-ot.A probléma csak az,hogy ezek az összegek a megállapított határidőkre nem érkeztek meg és azóta sem történt semmi.Annak nem sok értelmét látom,hogy sms-t írogassak a másik félnek.Kérdésem annyi lenne,hogy menjek-e el ügyvédhez,aki majd valamilyen úton módon behajtja az összeget vagy írjak én mint magánszemély egy levelet a másik félnek,hogy meg feledkezett valamiről?
2014. júl. 20. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
közjegyzőnél indíts fizetési meghagyást
2014. júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Első körben levél, másodkörben hatóság. Nem ügyvédhez kell ilyenkor menni szerintem, hanem a bíróságra.
2014. júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem,írjak neki egy magán levelet vagy egy sms-t,melyben figyelmeztettem arról,hogy tartozása van,amit záros határidőn belül teljesítsen?Ha ennek ellenére sem történik semmi sem,akkor forduljak bírósági végrehajtóhoz?
2014. júl. 20. 16:25
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Potya Rozi Siránkozik. Ha nem birod tartani a kölyköket miért kellek? Add apjuknak és fizess te utánuk.
2014. júl. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó!Szánalmas vagy komolyan mondom!!!!Csak úgy közlöm veled,hogy én nem nő vagyok (anyuka) jelen esetben,hanem az apuka :)
2014. júl. 20. 19:34
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
4-es vagyok. Akkor bocsánat. Sajnos én hitetlen vagyok. Olyanról még nem hallottam, hogy valakinek egy nő fizetett gyerek és esetleg férjtartást, miközben neki itélték a lakást és ráterhelték a perköltséget. Elnézést de ebben továbbra sem hiszek. (Előbb fog egy elejtett szikla földkörüli pályára állni)
2014. júl. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Akkor ha jól értem,írjak neki egy magán levelet vagy egy sms-t,melyben figyelmeztettem arról,hogy tartozása van,amit záros határidőn belül teljesítsen?Ha ennek ellenére sem történik semmi sem,akkor forduljak bírósági végrehajtóhoz?"


Igen. :-)

2014. júl. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok mindenkinek, aki eddig félretájékoztatta a kérdezőt! Amennyiben jogerős bírósági határozat áll rendelkezésedre (ergo "nem vitatott" követelésről van szó), és a határozatba foglalt követelésedet nem teljesíti a kötelezett, úgy az eljáró bíróságtól kell kérni egy formanyomtatványt, amit ki kell töltened - ezt hívják végrehajtási kérelemnek. A kitöltött kérelmet benyújtod a bíróságnak, majd a bíróság megküldi az iratokat az illetékes bírósági végrehajtó részére - itt kezdődik a végrehajtási eljárás. A kérelem díja az ügyérték 1%-a, de minimum 5.000 Ft, legfeljebb 150.000 Ft (Vht. 31/E. § (3) bek. a) pont). Ezt követően egy idő múlva az eljáró bírósági végrehajtó küldeni fog egy jegyzőkönyvet, amelyben felszólít díjelőleg megfizetésére. Fontos, hogy a végrehajtási eljárás során a költségeket a végrehajtást kérő előlegezi meg, de az adós viseli.


Tehát még egyszer; elsősorban az eljáró bírósághoz fordulj formanyomtatványért, amit kitöltve benyújtasz, ha nem megy egyszerűen ennek a kitöltése, a bíróságon szívesen segítenek. Ezt követően majd még kapsz egy értesítőt a bíróságtól, hogy melyik végrehajtóhoz került az ügy. Ezt követően kezdődik a végrehajtási eljárás. Ezt követően már a bírósági végrehajtónál tudsz érdeklődni mindenben.

2014. júl. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó!Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatásodat!Igazán sokat segítettél nekem vele!Köszönöm még egyszer!További szép napot neked!
2014. júl. 22. 20:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!