Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A különvagyont (házasság...

A különvagyont (házasság előtt szerzett vagyon) örökölheti-e a házastárs az új Ptk. Szerint? Van gyerekem, szeretném, ha kizárólag ő lenne az örökösöm.

Figyelt kérdés

2014. jún. 22. 07:08
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Házasság előtt szerzett vagyon ( két lakásról van szó) szerintem ajándékozási szerződéssel oldom meg, haszonélvezet fenntartásával.
2014. jún. 25. 05:57
 22/25 anonim ***** válasza:

?

Tehát ráíród a gyerekedre, és magadnak hagysz haszonélvezetet?


Mirt nem váltok el a férjeddel?

Kicsit tán egyszerűbb volna.


Nekem egyébként ez sem tűnik fairnek, de ez egyéni vélemyényem.

Mert magamból kiindulva, a férjemnek is van egy lakása, amiven élünk már x éve, egyszerűen inkább ebbe, ölöm, és öltem házasság előtt is a pénzt, mint sajátra gyűjtenék, sőt, amióta házaok vagyunk, ugye hiába gyűjtögetek, annak a fele a férjemet illeti.

Tehát sem motiváció nincs ilyenkor a sajátra, sem lehetősé.

Ha pedig külön gyűjtögetném csak hideget kapnék, hgy én most akkor arra gondolok, hogy szét fogunk menni?


Ezért jobb "kopasz pi..ával" összejönni, egyenlően indulni.


Mennyit ölt bele a férjed azokba az ingatlanokba?

( mert magamból kiindulva, én kb1 M-t csak az első 2 évben)


Szerintem itt isztább lenne elválni, nem a halálodat várni, a jövőt túlagyalni, hanem jelenben boldognak lenni.


De te tudod hogy akarod az életedet elni

2014. jún. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Nem ölt bele egyetlen fillért sem. Elválni meg nem tudok, mert rokkant vagyok.
2014. jún. 26. 06:23
 24/25 anonim ***** válasza:
Rokkantság hogy kapcsolódik a váláshoz?
2014. jún. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem..

Tehát azért nemtudsz elválni, mert ő gondoz? Vagy mert az ő pénzén éltek?

Mert ha így an, akkor is érdemes elgondolkodni, hogy ez menyire fair.


Mert első esetben bpfondoskodik rólad, szerintem ez már több annal, mint amit sok házastars tenne( sajos)

Utóbbi esetben pedig tény, hogy 1 ablakt, vagy festest sem dizet, de ha nem fizetné a reszit, vagy a kajádat, az ingalan már elúszott volna, tehát közvetve fizetett bele..

Itt a fair húzás a válás, ha ezt nem tudod megtenni, akkor el kell gndolkodni miért nem, mert "szükséged"van ra.. Tehát jólmkihasználod òt.

Nah mindegy én sosem ertetem, hogy házastársak hogyan viselkednek nha egymással..


A lényeget, a kegoldást leírtam hogyan lehet megtenni, hogy a gyeked örököljön, vagy az övé legyen minden, tégy az egyéni belátásod szeribt!

2014. jún. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!