Mi történik akkor, ha valaki egy külföldi céget Magyarországon feljelent? Lehetséges ilyen egyáltalán?
Tolvajkergetők - facebook, igaz?
Mi lenne? Kimész oda, ahol a székhelyük van, keresel egy jó ügyvédet és hajrá.
Nem akarok semmit, a kérdés elméleti. A második emberkének meg (százezredszerre) felhívnám a figyelmét, hogy az csak a GYK idiótasága, hogy a politika rovatba tették a jogot, ne politizáljunk!
Olyasmire gondolok, hogy pl. rendel az ember valamit neten külföldi cégtől. Elküldi a lóvét, a cég meg lelép, és nem küld semmit.
Vagy igénybe veszel egy szolgáltatást (pl. Steam), és ők úgy járnak el veled, amit jogilag sérelmezhetőnek tartasz. Mondjuk lekapcsolják a fiókodat, mert bankodnál áramszünet miatt leállt egy átutalás (megtörtént eset).
Erre varrjatot gombot, ne a hülye politikai rozsára, plíz!
Amennyiben bűncselekmény történik, a rendőrségen kell feljelentést tenni, a többit ők már intézik. Ma már nem ritka, hogy határon átnyúlva történik az elkövetés és a nyomozás, az EU-nak számos ilyen együttműködése van. Európán kívül nehezebb a helyzet, ott előfordulhat, hogy nem tudnak eredményesen fellépni.
Ha szerződés miatt vagy azon kívüli kötelmi jogviszony (pl. károkozás) miatt indítasz polgári pert vagy fordulsz hatósághoz, akkor a Róma I. és Róma II. rendelet határozza meg az alkalmazandó jogot, illetve az eljárás megindításának helyét. Fontos, hogy ez szintén csak az EU-ra vonatkozik, azon kívül elég nehéz lehet egy magyar határozatot érvényesíteni.
# 4:
Nehéz, de köteles betartani az adott országra vonatkozó jogszabályokat, ahol működik; különben csúnya vége lehet... Gondolok itt pont a Steamre például. Nekik is rezeg a léc itt az EU-ban..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!