Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiadják-e a gyógyszertárban...

Kiadják-e a gyógyszertárban úgy a vényköteles gyógyszert, hogy nem kérik el/visszaadják a receptet?

Figyelt kérdés
2014. jún. 15. 14:12
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:
91%
Nem. A kiadott gyógyszerek esetében a gyógyszerésznek el kell számolnia a receptekkel.
2014. jún. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor ez a kérdező hogy kaphatta vissza a receptet?


"Egy magán szakorvos felírt nekem egy gyógyszert, amit ki is váltottam egy patikában. A patikus azt mondta, hogy visszaadja a receptet, és ha szeretném, akkor újra ki tudom váltani, nem kell elmenni újabb receptért, mert teljes árú.

Mert az orvos is azt mondta, hogy egyébként sok helyen kiadják ezt az amúgy vényköteles szert vény nélkül is.

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__57762..

2014. jún. 15. 14:48
 3/8 Shai-Hulud ***** válasza:

Ez egy jó kérdés. De tényleg el kell számolniuk vele.

Azt tudom elképzelni, hogy ha van visszahozott, lejárt szavatosságú gyógyszer, akkor azt visszáruzzák, és így "keletkezik" nem elszámolandó gyógyszer is.

2014. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
Természetesen kiadják.
2014. jún. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan gyógyszertárak, ahol kiadják a vényköteles gyógyszert vény nélkül is -ez nem szabályos, de elég sokan csinálják. És igen, az az én kérdésem, tehát a saját bőrömön tapasztaltam, hogy van ilyen.
2014. jún. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Elárulnád a gyógyszer nevét és hogy mennyiért kaptad?
2014. jún. 15. 17:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. jún. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
57%
Igen. En bo 10 evig szedtem fogamzasgatlot, siman kiadtak, ha mondtam, h.ma kell bevennem es nincs receptem. Persze, nem minden patikus volt megerto, de a legtobbszor szerencsem volt.Ennek mar har eve, azota nem tudom,h.valtozott e valamit a gypgyszertari protokoll...Volt,amikor mondtak, h.jo, adnak, de hozzam be a receptet, de volt akit nem izgatott,h.hozok-e. Egyebkent egy pszichiater haverom azt mondta, h.mint pl.a fog.gatlon nincs tamogatas, tehat teljes aron veszed meg, azokkal nagyon nem foglalkoznak.Vagy gondolj bele, ismered a patikust, joban vagytok, biztos,h.kiadja. Olyat viszont meg nem hallottam, h.visszaadtak a receptet,h.ujra felhasznald. Meg a recept ervenyessege csak 3 honap.
2014. jún. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!