Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan perelhetném be a...

Hogyan perelhetném be a fogkefegyártót?

Figyelt kérdés
Fognyaki kopást okozott a fogkeféje, pedig szabályosan mosok fogat. Évekig ugyanazt a fogkefe típust használtam aztán átáltam egy másikre és megszívtam vele. Addig nem volt semmi baj.

2014. jún. 8. 07:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb veszett ügy... Nem hiszem h bizonyìtható az, hogy a kopás az adott termékkel hozható csak párhuzamba! Több tényező együttléte inkább döntő. Egyébként ha megvan a terméket forgalmazó (netán a gyártó) elérhetősége, meg a problémádat vázolod, akkor (szerintem egy ügyvéd segítségével!!!) benyújtod a bíróság felé. Esélyed egyedül kb nulla. Ügyvéddel se több. Max ha komolyan vesznek (bíróság, cég) egy peren kívüli megállapodás lehet belőle. Mondjuk kapsz egy minimális kártérítést. De ami várható az az, hogy konkrétan kimagyarázzák azzal h rossz használat, rossz étkezés stb stb... Akkor bukod, és te fizetsz! Rosszhír, perköltség stb... De ahogy érzed.
2014. jún. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%

Senkit sem kényszerítenek fegyverrel hogy fogat mosson.

Sehogy.

2014. jún. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Melyik gyártó melyik fogkeféje
2014. jún. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz egyszerű. Találnod kellene másokat, akiknek ugyanez a problémája, szakértőket, akik alátámasztják, hogy a fogkefe valóban, akár anyagában, akár kialakításában hibás, hogy valóban ok-okozati összefüggés áll fent a fogkefe és a fogprobléma között. (Nem én vagyok a gyártó ügyvédje, de pártatlan szemlélőként is kapásból felmerül a kérdés, hogy nem csak az "utána történt, tehát miatta történt" típusú gondolkodási csapdáról van-e szó. Mennyi ideig használtad ezt a kefét?)
2014. jún. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem a kefének megfelelő erősséggel nyomtad rá a fogra. Ez kefénként más és más, ha erősebben nyomod akkor ilyet okoz. (De nem 1-2 hónap, több év alatt.)


Ha független, hitelesített mérésekkel bizonyítod, hogy te márpedig a határértéken belüli nyomással használtad akkor lehet esélyed. De ezt régen el kellett volna kezdeni tetszőleges laborban.

2014. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel Istent is beperelheted, hogy ilyen gagyira tervezte az emberek fogazatát.
2014. jún. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

"Ennyi erővel Istent is beperelheted, hogy ilyen gagyira tervezte az emberek fogazatát."


Én simán ki is nézem az ilyenekből.

2014. jún. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Mink ősmagyarok nem használunk fogkefét, így pörlekednünk se köll.
2014. jún. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

mindig úgy irigyeltem azokat az embereket, akik fogkefegyártókat akarnak beperelni és legnagyobb gondjuk a fognyaki kopás


szerintem keress fel egy ügyvédet, máshogy nem fog menni

2014. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pereld be Kínát egy az egyben. De milyen színű volt a kefenyél? Ha rózsaszínű, akkor megszívtad, kiegyeli a fogaidat utólagosan...csak egy maradhat, mint a hegylakóéknál, az is csak azért, hogy fájjon.

Moss fogat KÉKNYELŰVEL, mint én!

2014. jún. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!